şükela:  tümü | bugün
  • bugüne kadar tanıştığım kadınlara bakınca aklıma gelen, yanlış olmasını umduğum genelleme.

yani ortamlarda espiri yapan taraf hep erkekler olmuştur.

bu genellemenin yanlış olduğunu gösterebilecek, çevresindeki insanlar tarafından komik olduğu söylenen yazarlar yeşillendirebilir.
  • birinci faktör ; erkeklerin ilgi çekmek için sahip olması gereken özelliklerden bazıları eksikse kendini espiriyle kapatmalarıdır. kadınların ortamlarda espiri yapmaya ihtiyaçları olmaz, kendi aralarında ya da sadece samimi anlarda espiri yaparlar. diğer zamanlarda yapılan espirilere gülmek eğlenmek için onlara yeterli olur. ortamlarda hiç gerçekten çok yakışıklı ve ilgi çekmek ve sevilmek için yeterli özelliklere sahip olan ve çok espiri yapan bir erkek gördünüz mü?

ikinci faktör de; bir erkek gözüyle sap bir arkadaş grubuna bakarak biz ne komiğiz kadınlar değil diye ortaya atılmış olabilir bu yargı, kırk yılda bir araya birkaç kız girdiyse espiri yapmamışlardır, eğlenceli kız arkadaşların da dahil olduğu kaliteli arkadaş gruplarına sahip olan insanlar bu durumun böyle olmadığını daha iyi bilir.
  • henüz benimle ve arkadaş çevremle tanışmamış yazar beyanı. eğitim seviyesi, yaşla birliklte yaşanan deneyim ve tecrübe arttıkça kadınların ve erkeklerin espri yapma biçimleri, şakalarının düzeyi, güzelleşiyor. olay bence yaş ve deneyimle alakalı.
  • bence espiriden anlamayan erkek vardır .bakın ne kadar orijinal bir giriş.şimdi bu tespitinizden utandınız eminim.tamam şaka bir yana kız arkadaşlarımla iken onları sürekli güldürüyorum,çirkin erkek arkadaşlarımı da çok güldürüyorum ama yakışıklı bir adam varsa daha cool takılıyorum ,komikliğim güzelliğimi bastırmasın diye.neyi öne çıkarmak isterseniz ona yoğunlaşırsınız sonuçta ben daha çok memelerime ve dudaklarıma odaklanıyorum o anlarda ondan güldürmüyor olabilirim ama düşündürüyorum.
    komik kadın vadır.öldüğümde arkadamda bu sefer güldürmedi başlıklı ilk sayfa haberleri olmayacak olması sadece ve sadece ünlü olmadığım içindir.
  • (bkz: irem sak)

neden bilmiyorum bu kadın bence komik.

ayrıca (bkz: billur bolu) bu da komik geliyor.
  • bence; yaş, deneyim ve eğitimin yanında zeka da inanılmaz bir rol oynuyor. ayrıca
    maalesef bu ülkede kadınlar, erkekler kadar özgür olamadıkları için her platformda kendilerini o kadar rahat hissetmedikleri için sosyal alanlarda çok göze batmıyorlar. çünkü toplum baskısı yanında pis yaftaları da beraberinde getiriyor. temennimiz tabi bunların azalarak bitmesi.

bir turizmci olarak şunu söyleyebilirim; gerek yabancılar olsun gerek türk kadını,
    gerçekten inanılmaz cevherler var. normalde erkekler salak kadınları tercih ederler kolay kandırabilecekleri kadınları. zeki kadını, çevresindeki kadınlar bile kıskanır. komik kadın bulmak zor değildir ama komik kadınla arkadaş olabilmek zordur, komik kadınlar genellikle yalnız kadınlardır. zeki kadındır çünkü bir laf söyler, en gizlediğin sırrını alır elinden ya da bir cümle kurar yaran vardır gocunursun zoruna gider. böyle böyle yavaş yavaş yalnız kalır komik kadın. özellikle istanbul, izmir, antalya ve ankara şehrinde yetişmiş acayip komik kadınlar tanıdım. hatta geçen sezon taylandta tanıştığım amerikalı bir kadının yaptığı bir espri ile cevap vereyim bu başlığı açan kardeşe;
    " your mom should have swallowed.."
  • sen ne kadar komiksin ki ? erkeklerden daha komik kadınlar gördüm bugüne kadar, hem de kaliteli espriler yaparlardı, ince. erkeklerin bel altına vurup durmasından iyidir
  • (bkz: hacııı hacıııı) gülmesini bilen için her zaman komik kadın vardır.
  • (bkz: gülse birsel)

son işlerini saymazsak epey iyi bir mizah yeteneği var bu kadının. bak ne dedim? son işlerini saymazsak.