• bir tür başucu eseri.
  • kimyager olsaydım yapacağım en afili antibiyotik e vereceğim isim olurdu.keza bana her defasında ilacı çağrıştırıyor.her uyandığımda başucumda gördükçe üzülüp keşke ilaç olsaydın diyorum.
    edit: gozlerinindokunduguhermekanmemleketim sayesinde anlandığım ve coumadin isimli zaten var olan ilacın yarattığı çağrışımla yazılan entry.
  • türk insanının yüzde sekseninin yazılışından bihaber olduğundan (artık) emin olduğum yatak odası bileşeni.
    (bkz: komidin)*
  • doğrusu komodin olsa da her daim komidin diye telaffuz edilen şey.
    değil tdk, dil tengrisi gelse komodin demem.
  • bir gün başımı sokabileceğim bir evim olduğunda ilk alacağım şey komodindir. üzerine başucu lambası yoksa masa lambası da olur, bir de deodorant, bir de kitaplar, bir de bardak, bir de saat kulaklık gözlük, ne bulursam üzerine dolduracağım bir komodinim olsa zaten evim olmasa da olur. komodin, çekmecelerine don, çorap, kişisel bakım malzemeleri, çizgisiz dosya kağıdı, anılar doldurulabilen bir mobilya mucizesidir. çekmecesiz komodin çıplak bir, errrrr, su aygırına benzer.
  • disi komodo ejderine verilen isim.
  • bu zımbırtıya herkes ''komidin'' diyor.
    neden hala komodin yazmakta ısrar ediliyor anlamıyorum.

hayatımda ne komodin demişliğim ne de duymuşluğum vardır. çünkü komidin, komidin demek oluyor.

gelin, elbirliğiyle kabul edelim artık şunu da bitsin bu tatsız ısrarlar.
  • az önce tdk sözlüğü'nde bu şekilde yazıldığını teyit edene kadar adının "komidin" olduğundan emin olduğum şey. biraz senli benli oldu ama, yeni bir şey öğrenmiş olmanın verdiği coşku işte, ne dersen de...
  • yatak basligi olmadigi veya ustune bisey konulmayacak kadar ince oldugu durumlarda yatak basi lambasive ona eslik eden her nevi dokumana (bkz: sinav kagidi) (bkz: kitap) (bkz: gazete) (bkz: ayrintili turkcell faturasi) ev sahipligi yapan yatak odalarinin olmazsa olmaz minik mobilyasi.
  • yataklarin basucunda duran sehpa islevli mobilya.
hesabın var mı? giriş yap