şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün felsefeden dem vurdu birisi, küçük prens kadar bu gezegene yabancı bir başkasına: karanlık ne renktir?

  konu hayatın diyalektiği üstüne kurulu olduğu için gözümde insanların tüm sorunlarının muzlu süt ve rakının ruhtaki hazırbulunuşluk karmaşası olduğu betimlendi. oysa felsefenin temel problemi bu kılınmış kutuplaşma mıydı?

  insanları aydınlatmanın yerini zihin bulandırmanın aldığı bu yanlış paralel evrende hangi güzel kaşif, dönencelerine açılabilirdi ki bilinmeyenin?

  komplo...

  geçenlerde biri komplo teorisi filminde 99 depreminden bahsedildiğini 92'de ve tesla ile icatlarının sismik bağından dem vurdu. kubrick ve a clockwork orange - 2001 efsanesi ara geçiş formu teknolojisi ile soljenitsin-nabokov dehası arası bi zeka!
  dahası siyasi kaosların hangi konjonktür denklemleri ile oluştuğu konusunda bu ülkede herkesin bir parlak fikri var.

  bilime, felsefeye, iletişime, bilgiye ve yaşama dair tüm etik inancım ve güvenim sarsılalı çok oldu. herhangi bi ekolle artık bağ kuramayan biri olarak'' çağımızın en büyük sorunu, hiç büyük usta kalmamış olmasıdır'' ağıdına bas bariton vokal yapasım geliyor arabesk.

  ezoterik saçmalıklarla dolu bir çağ. psikopatça bir gerçeklik. cedric hala kahramanım ay güncesi bağımlılığıyla bu karanlıkta. herkesin zihni karışık ve kimse bir şey bilmiyor.

  hakkaten, karanlık ne renk?
 • komplo, normal yaşamınızda yapmadığınız bir eylemi, kurgulanmış bir planın içine çekilerek gerçekleştirmeniz ve bunun ifşa edilmesidir. burada eylemin ahlaklılığı, ahlaksızlığı şirinliği ya da irriteliği önemli değildir önemli olan normal yaşamınızda yapmadığınız bir eylemi bir şekilde size yaptırılmasıdır bunun ifşa edilip edilmemesi komplo kavramından ayrı olarak da değerlendirilebilir.

  deniz baykal ın dilinden düşürmediği ve manşetlerden inmeyen olayın komplo olması için baykal ın bu işi tam olarak rızası dahilinde olmadan ve bir sefere has yapmış olması lazım, ya da çayına ilaç katıp belki de sağlam alkol aldırıp şuuru tam yerinde olmadan sekreter tarafından tufaya getirilmiş olması lazım ve akabinde de de sekreterin şantajla eşine ihaleler alması ve siyasi kariyer için önünü açtırması. böyle bir olay olarak söylense evet bir komplo olur aklı ve vijdanı olan kimse baykalın karşısında kınayıcı olarak bulunamaz. ama, yıllarca süren bildiğimiz bir cinsel ilişkinin bu kimlikteki birsi tarafından yapılıyor olması ve bunun ifşa edilmesi komplo olarak ifade edilebilir mi!

  müslüm gündüz fadime şahin don paça halde gece gündüz haftalarca memleket gündeminde tutulurken baykal da bunun şakşakçılığını yaparken özel hayat mahremiyet nerdeydi(en azılı mahkumların bile mahremiyet hakları vardır) adam isterse on kadınla yatardı istediği kadar harem kurardı hem herkes rızasıyla yatağa girmiyor muydu.... o zaman müslüm gündüz e yapılan bir devlet komplosuydu (gerçi ta başından beri her şey kopmloymuş o ayrı konu) ve hepimiz gülüşerek birbirimize anlatıyorduk.... şimdi ne oldu da böyle hep bir ağızdan geveliyoruz. birinde günah olan eylem başkasına günah olmuyor mu, birilerinin istedikleri haltları yeme hakkı olurken başkalarına gelince dur hele gel bakiim şuraya niye!
 • 20.1.1942 tarihinde berlin'de am großen wannsee no 56/58 adresinde yapılan, ''yahudi sorununun nihai çözümü'' konulu toplantıyı konu alan, yönetmenliğini frank pierson'un yaptığı 2001 bbc films & hbo films yapımı film.
  wannsee konferansı olarak tarihe geçen ve soykırımı bir devlet politikası olarak benimseyen sapkın nazi anlayışını son derece başarılı bir şekilde göz önüne seren belgesel niteliğindeki bu film, bir çok eleştirmene göre dönem filmleri içerisinde en başarılılarındandır.
 • çok saygıdeğer recep tayyip erdoğan beyefendi'nin içinde bulunduğu durummuş. gerçekten çok üzüldük. ben olsam aylık 20.000 tl bana yeterdi baya. niye rüşvet yiyosunuz ki. ne gerek var ayılar.
 • amına koyayım bitmedi gitti.

  her içeri giren dinci arkadaş bir kere söylemezse olmuyor sanki.

  en son söyleyen
  (bkz: huseyin uzmez)
 • şimdi abicim üçbeş adam oturur.şööle neapsak,nasıl ayar versek,öldürsek de nasıl öldürsek,öldürmesek de güzellik kraliçeliğini elinden mi alsak,şööle hepsini bir stadyuma topliip sadece güzel olanları mı öldürsek(bkz: clairvoyant)gibi düşünürler.eğer hayata geçirirlerse bu komplo olur.eğer bunların olmasından kıllanana kimse bunlrın teorisiyle felan da ilgilenir.
  _usta marmara depremini amerikalılar yapmış!!!
  _yapma yaa
  _tabe kanki zaaten pkk yı da onlar besliyomuş
 • (bkz: tuzak)
 • (bkz: koplo)
 • sabotaj
 • bir ulusalcinin hayat evren ve hersey uzerine sorulan nihai soruya verdigi/verecegi/vermesi gereken cevaptir.