şükela:  tümü | bugün
 • bunlarin sizi cok benimseyip her isinize karisanlari da vardir, gozleri sahin gibidir biseyi kacirmazlar..ozenle sakinmak gerekir
 • ayni apartman, sokak veya mahallede oturan insanlar. gerektiginde kave icmeye, distasi temizletmeye, anahtar unutunca tuvalete girmeye, bi yere gidicekken kopek birakmaya yarayan insanlar.

  gostepe komsusu: 6 45, cemiyet
  moda komsusu: liar, detay
 • kafasını kırmak lazım ,böğrüne böğrüne vurup sövmek lazım,gecenin bir vakti arayıp rahatsız etmek lazım,
  tum gizli belgelerini kamuoyuna aciklayip cildirtmak lazim,her dakika ..saatin kac oldugu beni ilgilendirmez..
  kapisina dayanip bisiler istemek lazim..hic farketmez isterseniz ab-shaper isteyin buda beni ilgilendirmez..
  hakkinda asilsiz dedikodular yayip onu kopurtmek lazim..isterseniz kopugu icebilirsiniz buda beni alakadar etmiyo..her hatasinda karsisina gecip gulup dalga gecmek lazim..isterseniz amuda kalkip osurabilirsiniz bu daha assaglayici olur..ama yinede komsuyu sevmek lazim.. nede olsa komsu komsuya muhtac.
 • i$ten donerken ugranmasi guzel olan, evde bi$ey eksikken almaya u$enildiginde istenebilen, berbaer tavla oynanan, saatlerce bidi bidi konu$ulan, 2 gun gorulmese ozlenen ki$i (bkz: abani).
  bi de uyuz versionu vardir ki yuzunu gormemek icin kapi acmadan delikten kontrol edilir, muzigin sesinin sonuna kadar acip sabah uykusunun icine eder, arabanizin cikmasini engelleyecek $ekilde arabasini park eder vs. vs.
 • "niye herkese "kom$u" diyorsun?"
  "alışkanlık sanırım babamdan kalma ve bir şekilde insanları rahatlatıyor."
  "peki niye arkadaşım demiyorsun?"
  "hiç düşünmedim."
  bu dialog 6 45 tarafindan yayinlanan
  elenium uclemesinin 2. kitabında geciyor
  ve bu bana kom$u demem icin yeterli olan hazzi sagliyor
 • komşu komşunun külüne muhtaçtır
 • (bkz: bulgaristan)
 • ortak bir kenari paylaşan iki varlik komsudur.
  orn: masa uzerindeki bilgisayarla masa uzerindeki diger bilgisayar
  orn2: turkiye - suriye
 • senelerdir aynı apartmanda oturan komşular vardır ama birbirleriyle konuşmazlar. asansörde yanyana gelseler bakmazlar, günaydın-iyi günler gibi kavramları yoktur. başlarını cevirirler birbirlerine taa ki üst komşu bişi silkeleyene kadar. o silkelemeyle alt komşu üst komşuyla tanışır hatta sadece kendisiyle değil, anasıyla ve tüm sülalesiyle de tanışır.
 • "komşu" olmanın ilk şartı bir çekice ve matkaba sahip olmak ve bunları günün en olmadık saatlerinde, özellikle hafta sonları erken saatlerden itibaren gün boyu kullanmayı vazife bilmektir.

  komşuların kiracı/ev sahibi ayrımı yoktur, siz babanızın evinin duvarına ondan izinsiz poster bile asamazken, kiracı olan komşunuz sürekli çekiçle bir şeyler çakar, matkapla bir yerleri deler ve buzdolabını dişleriyle oradan oraya çekiştirerek müthiş ses kombinasyonları yakalamaya bu arada parkelerin üzerinde de kubist eserler bırakmaya gayret eder.