şükela:  tümü | bugün
  • ust kat komsunun yavrusuysa cok asab bozucu olabilen insancik. boyle vakitli vakitsiz tepenizde cirit atabiliyor,durmadan susmadan aglayabiliyor. beni sinir krizine sokuyor. gidip suratina bir adet tokat yapistirmak istiyorum ama cocuk benim degil ki (benim olsa da yapamam zaten) en fenasi da simarik olmasi. iste orada nevrimi donduruyor... en kisa surede ya tasinmalarini ya da buyuyup adam olmalarini bekliyorum kendilerinin...
  • yaşları 4-12 arasında değişien ve sürekli sizin evde bulunanları da mevcuttur. bir gelirler ta ki annesinin sesi balkondan duyulana kadar gitmezler. anne kapıya gelir, hal hatır sorar, çocuğu kolundan tutarak zorla dışarı çeker. çocuğun isteksizliği gözlerinden okunur daha sonra dış kapıda annenin azarlamaları duyulur:
    -kızım bizim evde de erik var dolapta onları yemiyosun sonra elalemin evinde...
  • hepimiz birer komşu çocuğuyuz.(veya çocuğuyduk)

*
  • bir önceki evimde en dehşetengiz modelini gördüğüm canlı tipidir bu. alt komşumuzun çocuğu olmasına rağmen bizi yataktan kaldırabilme, uykudan uyandırabilme özelliklerine sahipti. hatta biz kendisini uzun bir süre iki kişi zannetmiştik. meğerse tek başına çıkartırmış o kadar sesi.
  • "merhaba" ve "iyi akşamlar" söz öbeklerini yeni öğrenmiş bir veletse yaşanabilecek diyaloğa bir örnek:

komşu cocugu:yiyi aasamlaaarr!!
    ben:iyi akşamlaaar
    komşu cogugu: merhabaa
    ben:merhabaa
    komşu cocugu:merhabaaa
    ben:merhabaa
    komşu cocugu:iyi akşamlar
    ben:`eeh eytere bea!`
  • evinize gelip gitmek bilmiyorsa "seni almaya mı gelecekler kendin mi gideceksin" derseniz hem gidişiyle ilgili fikir sahibi olabilir hem de gitmek diye bişey olduğunu hatırlatabilirsiniz kibarca. cümle değiştirilmeden aynen söylenmeli.
  • tepende fermuarını çeken bir nuri alço görmekten sonra, en boktan uyanma şekillerinden olan komşu çocuğu gürültüsünün bestecisidir.

bugün ortak bir çalışma oldu. apartmanın önünde her gördüğümde cep telefonundan ismail yk dinleyip eşlik eden, üstteki teyzenin oğluyla alt komşunun oğlunun grup kurduğundan haberim yoktu. arada bizim daire olmasına rağmen eserlerini evlerinden çıkmadan sabah saatlerinde oluşturuyorlar. büyük sanatçılar için zaman kavramı yoktur ulu bilgeler. tek şarkıda o kadar çok ritim atıyorlar ki, cradle of filth'ten etkilenmemiş olmaları imkansız. alttaki daha kalın notaları vuruyor, üstteki kulağı daha net delip geçen notalarla eşlik ediyor. aralara serpiştirdikleri scream vocal'lerle eserlerini güçlendirip sağlam bir kitleye ulaşabilirler. neden bizden de bir cradle of filth çıkmasın? bu çocuklar inanmış. sabahın köründe komşularını uyandırmayı bile göze almışlarsa ben o çocuklara saygı duyarım, önlerini tıkamam. zaten yukarıya çıkıp, teyze oğlun sabahtan beri black çalışıyor, hayatım karardı desem, odadaki karasineğe yüksek sesle küfür ettiğimden beri sinek siktiğimi zanneden teyze, bir dakikalık temiz bir scream'le kulaklarımı dış dünyaya kapatır. alttaki de, bizim banyo borusu su sızdırdığı için tehlikeli.

bu çocukların müzik piyasasına doğuşuna tanıklık etmekten başka bir seçeneğim yok. müzikte yakaladıkları evrensellik de onları diğer gruplardan ayırıyor. sokakta ismail yk, evde black. tuvalette bilek. geçen vidanjör vardı evin önünde.
  • anne babası tarafından; ya bi' çocuk yapalım, o da bütün gün gürültü yapsın da kulaklarımızı çınlatsın rahatsız olan komşularımız aracılığı ile, diye ürettikleri çocuktur.
  • en sonunda bu akşam beni çıldırtan insan yavrusu.
    zaten finaller gelmiş cinler tepede, normalde de zor dayanıyorum hala her akşam çıkıp çıkıp kapıcıyla fingirdiyo. manyak mı ne? aşık bence. 15 yaşına gelince de ipsiz sapsızın biriyle kaçar muhtemelen.
    neyse çıktım en sonunda kapıya, babasına;
    -lütfen çocuğu susturabilir misiniz her akşam her akşam artık biz çok rahatsız olmaya başladık dedim insan gibi
    -çocuk sesinden mi? dedi.
    mal!!! tabi ki çocuk sesinden, sanki dünyanın en güzel melodisi senin 5 yaşındaki manyak kızının sesi.
    umarım bi şekilde bundan sonra eve hapsedilir vıcırık sesli manyak komşu çocuğu...yoksa eylemlerim sürecek!
  • vuvuzela çalar***