şükela:  tümü | bugün
  • uyuşturucu kullanan, bir çıkıp günlerce eve gelmeyen ve bu süre zarfında haber alınamayan kızı deli danalar gibi bağıra bağıra döven babanın ve yapmaması için ona yalvaran çaresiz annenin çınlayan tokatlarla birlikte gelen sesidir.

evde kırılmayan tabak çanak, yere vurulmadık masa, sandalye kalmadı sanırım. tek yapabildiğimiz (ne haltıma yarayacaksa) polise haber vermek.

böyle mi kurtaracaksın o kızı? böyle mi alacaksın hırsını? böyle mi kurtulacaksın kafandaki "elalem ne der" baskından?

insanı çaresizlik içinde ağlatır. en az o kız kadar en az o anne kadar çaresiz bırakır. ve en az o baba kadar öfkelendirir hayata...
  • bazen bana ne oluyor tam olarak dedirten bir sorgulama isteği uyanır içimde araştırırım inceden inceye dinlemeye çalışırım. meğersem,normali böyle olan, tartışma ses tonuyla konuşan anne babanın sesidir o.bir oh çekerim.
    ama kavga ortamı varsa eğer, o zaman üzülürüm işte yan dairede yaşanan mutsuzluk yalıtımın kötü olması nedeniyle bir parça da bana geçer.hele ki bu çift yeni doğmuş bebekleri olan ,bir de kaynana nedeniyle tartışan bir çiftse(sesler öle geliyordu ) bu tam anlamıyla komşudan gelen kavga sesidir.
  • dedikoducu teyzeler, ablalar tarafından bardak yardımıyla dinlenebilen kavgalardır.
  • eski apartmanımda şahit olduğum kadarıyla konusu genelde evlilik, düğün, kız/erkek tarafı ayrılıkları olan kavgalardır. ben de maşallah iyi dinlemişim, detaylar hala net.
  • üst katımızda 3 kız kardeşin yaşaması sebebiyle bol bol duyduğum sestir. yarın erken kalkmam lazım , dalmak üzereyken uyandırdınız. iyi halt yediniz.
    gel de uyu şimdi.
  • insanı üzen, empati kurduran sesler olabilmektedir.
    bugün evde tek olduğum bir saatte yan komşu hanım bir şeyleri (tahminimce fırlatarak) kırıyor, bağıra bağıra bir şeylere isyan ediyordu. en son keşke evlenmeseydik, keşke çocuğumuz olmasaydı diyerek sözü bitirdi. evde onla konuşmaya çalışanlara söz hakkı da vermiyor, onların sesini de bastırıyordu. neyden sonra kesildi sesleri. mutsuz hayatlar, hele de doğmuş çocuğu bu mutsuzluğa katan insanlar beni üzüyor.
  • ben de okula giderken komşunun evinin yakınından geçiyorum, bir keresinde çok kötü kavga ediyorlardı, eşine şiddet uyguluyordu sanırım. 4 tane çocuğunu doğurmuş kadına bu yapılır mı? müdahale edemiyorum, etmek çok önemli. bir keresinde aynı aile kızlarına şiddet uyguluyorlardı, diğer komşu duydu ve koşa koşa yardıma gitti, kendimden utanıyorum bir şey yapamadığım için.
  • insanların iman ve kur'an'dan uzaklaşmasıyla çığ gibi büyümeye başlamış huzursuzluğun günlük hayattaki dışa vurumudur. laik geçinen, modern geçinen, dinsiz, inançsız insanlarda ve onların ailelerinde kavga gürültü eksik olmaz. allah inançsızları ahirette cezalandıracağı için bu dünyada hayatları güllük gülistanlık olacak gibi bir saçmalığa inanan çok müslüman var. malesef kardeşim, allah bu nankörlüğün cezasını iki cihanda da veriyor kullarına emin ol. hem bu hayatı keder, hem ahireti keder olacak bu tiplerin.

şu ana kadar şahit olduğum en korkunç kavgalar daima inançsız ailelerin fertleri arasında yaşanmıştır. ya allah'ın koruması altındasındır ya da şeytan'ın kucağında. şeytan ise insanın apaçık düşmanıdır.

ateizm, deizm, agnostisizm ve bunları destekleyen diğer sözde pozitif bilim illüzyonlarını terk edin. kurtuluş ancak allah yolundadır. allah indinde din islam'dır.
  • küçükken kavga anında kaçıp oradan ve tüm sorunlardan uzaklaşmak isterdim kazık kadar oldum hala aynı duygu. iki insanın bu kadar yüksek volumlerde çocuklarının yanında kavga etmesini ağıza alınmayacak şeyler söylemesini anlayamıyorum. en son kadın erkeksen bu eve bir daha gelmezsin dedi. içim kösüldü gece gece.
  • bazen sokakta insanların öpüşmesinden , yan komşunun sevişme seslerinden rahatsız oluyorsunuz ya hani ... olmayın .. bırakın insanlar birbirini sevsin , sarılsın ,öpüşsün , sevişsin ... yeter ki kavga etmesin , hakaretler savurmasın , çocuklar anne - baba nolur yapma! diye ağlamasın , şiddetler , kavgalar ,cinayetler son bulsun ... rahatsız olacaksınız bunlardan olun ki dünya güzelleşsin ...