şükela:  tümü | bugün
  • bu evde kaldığım bir sene hayatımı zindan eden ve ev sahibime yaptığı gerçek dışı beyanlarla taşınmama sebep olan üst kat komşudan almak istediğim ufaak, zararsız ama az da olsa can sık aya yarayacak intikam yöntemler arıyorum. yazınız efendim.
  • bu ara sağa sola sıçmak moda. kapısının önüne sıç hem böylece sınırları belirlemiş olursun.
  • bir iki hafta daire disindan suyu ve elektrigi kapamak. * *
  • 10 yil oncesine ait soyle bir ani anlatilmisti bize. ailece sinsi buldugumuz ve herseyi gizli kapakli halleden bir hanim ablamiz, kendi cok elektrik faturasi oduyor, komsusu; klima oldugu halde daha az oduyor diye, tedas'a (o zaman izmir elektrik dagitim firmasinin adiydi) kacak elektrik kullaniyorlar diye bahsini gecirdigi az faturali komsusunu sikayet ettigini anlatmisti bize.
  • gençler iyisiniz arttırın
  • elektrik saatine feyk mühür vurmak.
    tornavida ile kablolardan birini sökmek
    uğraşsın dursun bu sıcakta
  • bir keresinde tavuğum imkansızı becerip komşunun bahçesine girmişti. elbette girmemesi gerekirdi ve ben buraya kadar haksızım. peki o ne yapmış? tavuğuma taş atmış. benim tavuğuma!
    neyse tartıştık biraz aldım tavuğu neyse ki bir şeyi yok.
    sabahları işe gideceği saat belliydi adamın. aldım horozu çıktım yola. yem attım yola dağınık. horoz deli fişek. geçsene lan pezevenk hadi. bana bağırıyor adam "passengerrrr gel şu horozu al işe geç kalıcam...."
    akıllı olacaksın komşu. hayvanların da canı olduğunu öğreneceksin.
  • apartman girişindeki posta kutusuna komşun için küçük sürprizler bırakabilirsin, kokulu sürpriz, ıslak sürpriz...
  • adına ilginç siparişler verin ve ifşa olmasını sağlayın (bkz: swh)
  • intikam v.s bu tür şeylere gerek yok. direkt olarak kapısına gidin ve düzgün bir şekilde derdinizi anlatıp sorunu çözmek için adım atın. konuşabilen kişiler için diyalog her zaman en iyi çözüm yoludur.