• gunde en az 5 kere, karsilikli iki daire kapisinda dikilmek suretiyle 20-30 dakika lak lak yapmak.
    salonunuz yok mu sizin arkadasim?
    hayir, asla baslangicina yetisemiyorum ve cok merak ediyorum ilk nasil basliyorlar bu seanslara.
    biri digerinin kapisini tiklayip "hadi bugunku 7. ayakta dikilmeli sohbetimizi yapalim" mi diyor acaba?
    siyatikleri, varisleri de mi azmiyor bunlarin.
    bikmaz mi insan?
    resmen ortak alan isgali. inemiyorum. hapsoldum terasa 30 dakikadir.

edit: nerden baksan 45 dakika oldu. ceneleri dustu galiba. dondum. sarjim da bitiyor. hakkinizi helal edin.
  • normalde selam vermekten kaçınan komşunun aşure verme sevdası.
    (ara: bak şurdan)
  • apartman kapısını camı oda kapılarını böyle küçük çocuk gibi gerilip geriden havayla ittirerek çarpmak. duvarların zangırdaması. sürekli çarpılmaktan düşen çelik kapıların artık daha güçlü çarpılmadan kapanmaz hale gelmesi. apartman kapılarının seslerinden hangi ayı olduğunu tahmin edebilmek

-hmmm bu 2. kattı daha güneyden geldi güm sesi

+ bu karşı komşu olsa gerek hava yoluyla geldi

- üst katın kapısı sanırım duvardan titreşti

not: ayısınız.
  • aslında 'at' olmaları. evet at.
  • üst kattaki komşum ve ailesi. saat 2'den sonra sürekli yere birşeyler düşürüyorlar. yeni bebeğim olduğu için o uyurken evde ninja gibi gezerken yukarıdan vazo yuvarlanması hak verirsiniz ki ses bombası etkisi yapıyor. ha birde aynı saatlerde sürekli "noooo!","are you idiot?","moron!" diye bağıran gamer yan komşum var.
  • üst komşu çamaşırını düşürüyor haftada bir bizim iplere, bir kere üçlü priz kablosunun ucunu sarkıtıp kıyafeti kancalamaya çalıştı, başka bir zaman diliminde de elektrik süpürgesinin borusunu uzattı yarım saat... çamaşırı alacağım derken tepe üstü düşmesin diye, en sonunda düşen çamaşırı direkt aşağı attım. bu sefer de çamaşırımı niye fırlattın diye cırlamaya başladı. manyak karı, insan gibi gelip istesene o zaman
  • tüm gün enerji depolayan atın enerjisini atması için genelde akşamüstü sokakta at binerler. bazen markete gittikleri de oluyor.
  • kapıyı ucundan açık bırakmışımdır, biri gidip dönecek mesela. kapıyı açıp evin içine doğru bağırıyor, kapı açık diye. teşekkürler ama yapma lan, niye açıyorsun sen o kapıyı
  • mütemadiyen köpek başta olmak üzere evcil hayvan almaları ve zavallı hayvanlara bak(a)mıyor olmaları
  • insan olmamak. öküz gibi ses çıkarmak.

evet, hayret verici biliyorum.
hesabın var mı? giriş yap