şükela:  tümü | bugün
  • gunde en az 5 kere, karsilikli iki daire kapisinda dikilmek suretiyle 20-30 dakika lak lak yapmak.
    salonunuz yok mu sizin arkadasim?
    hayir, asla baslangicina yetisemiyorum ve cok merak ediyorum ilk nasil basliyorlar bu seanslara.
    biri digerinin kapisini tiklayip "hadi bugunku 7. ayakta dikilmeli sohbetimizi yapalim" mi diyor acaba?
    siyatikleri, varisleri de mi azmiyor bunlarin.
    bikmaz mi insan?
    resmen ortak alan isgali. inemiyorum. hapsoldum terasa 30 dakikadir.

edit: nerden baksan 45 dakika oldu. ceneleri dustu galiba. dondum. sarjim da bitiyor. hakkinizi helal edin.
  • yan komşumun gecenin ikisinde darbukasından tut da kanununa kadar bütün bir orkestrayı toplayıp gelmesi ve saat 4 e kadar vur patlasın çal oynasın eğlenmeleri. bu arada kaç kere kapılarına gidip kaç kere sinirden saç baş yolundu bilinmez. çaresiz site yönetimi polis çağırdı ancak nafile çılgın komşu polise son bir fasıl zaten dağılacağız açıklamasını yaptı.
    (bkz: şerefsizim bir cinnet her şeyi halleder)
    (bkz: ev alma komşu al)
  • normalde selam vermekten kaçınan komşunun aşure verme sevdası.
    (bkz: bak şurdan siktir git)
  • apartman kapısını camı oda kapılarını böyle küçük çocuk gibi gerilip geriden havayla ittirerek çarpmak. duvarların zangırdaması. sürekli çarpılmaktan düşen çelik kapıların artık daha güçlü çarpılmadan kapanmaz hale gelmesi. apartman kapılarının seslerinden hangi ayı olduğunu tahmin edebilmek

-hmmm bu 2. kattı daha güneyden geldi güm sesi

+ bu karşı komşu olsa gerek hava yoluyla geldi

- üst katın kapısı sanırım duvardan titreşti

not: ayısınız.
  • aslında 'at' olmaları. evet at.
  • tüm gün enerji depolayan atın enerjisini atması için genelde akşamüstü sokakta at binerler. bazen markete gittikleri de oluyor.
  • üst komşumun topuklu ayakkabı fantezisi var sanırım her cuma-cumartesi gecesi topuk sesine karışan hararetli sesler duyuyorum
  • mütemadiyen köpek başta olmak üzere evcil hayvan almaları ve zavallı hayvanlara bak(a)mıyor olmaları
  • aynı katta oturduğunuz komşunuzun karşı cinsten herhangi biriyle asansöre binmek istememesi, onca katı inip çıkması.

"bon asonsoru kollonmoyorom ko" deyip aidat ödenmemesi.

üst kat komşunun evi hipodrom sanması, evde at beslemesi.
  • hiç yokmuş gibi davranmaları. ne selam alırlar ne başka şey. insanların dip dibe yaşayıp bu kadar yanlızlaştığı başka bir dönem yoktur herhalde.