şükela:  tümü | bugün
  • cnn türk'te başak şengül'ün sunduğu akıl çemberi programında anayasa mahkemesi gündeme geldi.
    programın konuklarından akp milletvekili prof. dr. burhan kuzu ile cumhuriyet gazetesi yazarı orhan bursalı arasında çok sert 'çete' tartışması yaşandı.
    bursalı'nın kuzu'nun yazdığı teze gönderme yaparak, "yanıldıysanız, demek ki tezlerinizi yanlış yazmışsınız. ve doçentliği de yanlış almışsınız. birileri diyor ki profesörlüğü de yanlış aldı diyor." eleştirisine prof. dr. burhan kuzu, "sizin o komünist çete mi diyor onu? bir çete vardı üniversitede o çete diyor. siz de onun etkisinde kalmışsınız. beni 12 sene o çete profesör yapmadı. 10 sene derse sokmadı o çete. o çete vardı sizin çok tuttuğunuz. onları delerek geldim. onları ezerek geldim. ayıptır ayıp yakışmıyor size. çok ayıp" cevabını verdi.
    https://www.birgun.net/…rofesor-yapmadi-204139.html
  • kimlerin yapmadığı değil kimlerin yaptığı önemli.
    kim yapmıştır bilmiyorum ama bu sözlerinden 12 yılın sonunda kendisiyle aynı siyasi çizgidekiler tarafından profesör yapıldığı çıkarımı yapılabilir.
  • (bkz: burhan kuzu)
    başka sözüm yok hakim bey.
  • profesör olmak kolay bu ülkede. benim asıl merak ettiğim konu kendisinin liseyi nasıl bitirdiği.
  • bu işin aslını öğrenmek çok kolaydır. once yabancı dile bakılır (ben ingilizceyi a2 seviyesinde bile konuştuğunu sanmıyorum) daha sonra en basitinden yaptığı intihal olmayan bilimsel yazılar incelenir. sonuç da kabak gibi ortaya çıkar.
  • komünizm propagandası içeren açıklama.
    bir akpliye yakıştıramadım.
  • her alanda akp öncesi döneme özlem duyulan zamanların sebebinin komünist çete olduğunu gösteren durum.
  • neden yapmadığını şimdi daha iyi anlıyoruz.* adamlar işi biliyormuş.
  • burhan kuzu'yu akpliler bile ciddiye almıyor amk.
  • erzurum'a gideydin diyesi geliyor insanın.tez yazmana bile gerek yok,indeks yeterli.
    yazık etmişler koskoca anayasa profesörüne.(burada kahkaha efekti var)