şükela:  tümü | bugün
 • bir burhan kuzu beyanı. bence dilbilgisindendir o komünist çete olsa duramazdı.

  --- spoiler ---
  cnn türk'te başak şengül'ün sunduğu akıl çemberi programında anayasa mahkemesi gündeme geldi.

  programın konuklarından akp milletvekili prof. dr. burhan kuzu ile cumhuriyet gazetesi yazarı orhan bursalı arasında çok sert 'çete' tartışması yaşandı.

  bursalı'nın kuzu'nun yazdığı teze gönderme yaparak, "yanıldıysanız, demek ki tezlerinizi yanlış yazmışsınız. ve doçentliği de yanlış almışsınız. birileri diyor ki profesörlüğü de yanlış aldı diyor." eleştirisine prof. dr. burhan kuzu, "sizin o komünist çete mi diyor onu? bir çete vardı üniversitede o çete diyor. siz de onun etkisinde kalmışsınız. beni 12 sene o çete profesör yapmadı. 10 sene derse sokmadı o çete. o çete vardı sizin çok tuttuğunuz. onları delerek geldim. onları ezerek geldim. ayıptır ayıp yakışmıyor size. çok ayıp" cevabını verdi.

  bursalı'nın "şu soruma cevap verin" çıkışına kuzu, "ben cevap falan vermiyorum senin soruna. dikkate de almıyorum seni" karşılığını verdi.

  --- spoiler ---

  https://t.co/2hmaxvebqr
 • demek ki komunist çete liyakata önem veriyormuş.takdir ettim.
 • komunist cetenin ne kadar isabetli karar verdigini gosterir. cem say’in da twitterda belirttigi gibi komunizm propagandasi gibi bir beyan.
 • 15 yıldır da bakanlık, meclis başkanlığı alamadıktan sonra akp kurmayları hakkında ne diyeceği merak edilen kişi söylemi.