• bu önermeye göre komünist-feminist kızın hakkından gelecek olan zengin kocadır.
  • doğru bir önermedir. ömrü hayatımda aksini görmüşlüğüm yoktur.

*** lise ve üniversite yıllarında feminist söylemler ile "peh ben evlenmicem ki olm" diyen erkek gibi kızlar herkesten önce koşa koşa evlenirler ve evlerinin kadını çocuklarının anası olurlar.

*** yine aynı şekilde lise ve üniversite yıllarının ateşli komünistleri okul bitip de elleri para tutmaya başlayınca sözleri ile olmasa da davranışlarıyla kapitalizmi komünizme tercih edecek, "para para para" diye sürekli iş değiştirip duracaklardır.

bu mudur, evet budur. olmasa daha iyidir, lakin budur.
  • bu önermeye göre, komünizm ve feminizmin yegane düşmanı kapitalizmdir. yani doğru yoldasınız yoldaşlar, kapitalizme geçit yok. ama feminist bayan arkadaşlar içkili sohbetlerini bana ayırırsa, feminizm konusunda daha da ateşli olabilirim. ateş seni çağırıyoorr...

(bkz: bayan arkadaşlar)
  • kim demişse doğru demiş arkadaşım. aksini ispatlayanlar beri gelsin hayata bakış açımı değiştirsin ne olur ihtiyacım var.
  • kesinlikle dogru bir sözdür..
    üniversiteden arkadaşım, üniversite yıllarında katılmadıgı feminist grup, okumadığı dergi kalmazken yaş kemale erince birden degişiverdi.
    insan ne yaparsa yapsın duygularına ve hislerine karşı gelemiyor..
    duygularımız kadarız ne fazlası ne azı.
  • yıllar önce yaşlı bir kızılderiliden duyduğum laf.
  • daha geçenlerde sevgilimden duyduğum laf.
  • beyin fakirlerinden sürekli duyduğum laf.
  • daha geçenlerde annemden duyduğum laf. bana demedi tabi. o kendini biliyor.
  • doğrusu "komünist parayı, feminist kocayı görene kadar" olan laf. valla!
hesabın var mı? giriş yap