şükela:  tümü | bugün
 • yanlıştır efendim, düşüncenin anlaşılması halinde ulaşacağımız sonuç en vatansever insanların komünistler olduğudur ve olsa olsa düzen hainidirler.
 • komünizmin doğası gereği olandır.

  komünistlere göre vatan diye bir şey yoktur, vatan sadece o ülkenin burjuvazisinin kendi piyasalarına sahip olması için uydurduğu bir kavramdır, dolayısıyla bu yapay kavram işçi sınıfı aleyhine olduğu için ona zarar vermek için ellerinden geleni yaparlar.

  örneğin ülke savaşa girince yenilmesini isterler ki bu durumdan istifade edip darbe ile yönetimi ele geçirmeye çalışırlar veya ülke içindeki bölücü azınlıklara destek verirler ki ülke bölünüp zayıflasın, türkiye’deki komünistlerin pkk ve asala sevgisi buradan gelir.

  bugünlerde yine etekleri tutuştu çünkü abd destekli sevgilileri ypg büyük dayak yemek üzere, halbuki ypg ile bir olup türkiye’yi ele geçirme hayalleri kuruyorlardı, şimdi yine ağlamaya başladılar.
 • yanlış önerme. komünistlerin vatanları tek bir ülkeyle sınırlı olmayıp tüm dünyayı kapsadığı için aslında hiç bir ülkenin haini değillerdir.
 • bknz: (#5766713)
 • amerika'dan icazet alıp kore'de, afganistan'da, yakındoğu'da ya da sınırlarımızda, bu ülkenin gençlerinin hayatlarını pazarlık konusu yapanların uydurduğu bir yalandır. bu ülkenin her vatandaşının parasız eğitim, parasız sağlık hizmeti alması için, herkesin evinin ve işinin olduğu, çocuklarımızın gelecek kaygısı olmadan büyüdüğü bir ülke için çalışan komünistleri vatan hainliği ile suçlayanlar, amerikalı ve avrupalı sermaye çevrelerinin ideolojik papağanlığını yapanlardır. bunların arkasında da küresel sermaye çevrelerinin yerli ortakları ve onların çıkarları için çalışan politik iktidar vardır. işte bu noktada asıl vatan hainlerinin komünistleri vatan hainliği ile suçlayanlar olduğu açıktır.

  <<vatan çiftliklerinizse,
  kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
  vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
  vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
  fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
  vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
  vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
  ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
  vatan, amerikan üsleri, amerikan bombası,
  amerikan donanması, topuysa,
  vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
  ben vatan hainiyim.
  yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla:
  nâzım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ>>

  (bkz: yurtseverlik komünistlikle iç içedir)
 • komünistler ve milliyetçiler,ideolojileri ve amaçları gereği vatansever olmak zorundadırlar.
  liberaller ve dincilerde(dindarlar değil) ise vatan duygusu yoktur.
 • son bir hafta içinde üç tane komünist terörist türk silahlı kuvvetleri tarafından barış pınarı harekatı kapsamında imha edildi.

  (bkz: ceren güneş)
  (bkz: göze altunöz ve yasin aydın'ın öldürülmesi)
  (bkz: devrimci komünarlar partisi /@natuk baytan)

  adamlardaki türk düşmanlığı öyle bir seviyedeki sırf türk devletine zarar verebilmek için amerikan emperyalizmi güdümündeki kürt milliyetçileri ile birlik oluyorlar.

  tabi şimdi hemen "onlar gerçek komünist değil ki"ciler gelir, tabi canım, onlar komünist değildi, en gerçek komünist sensin.
 • olurumu canım ortalık dindar vatan hainleri ile kaynarken. fetullah gülen eski marksistlerden değil mi? b.o.p'cu akp mao'cu falan filan.