şükela:  tümü | bugün
  • yılların eskitemediği kaliteli bir yalandır.

söyleyenin hangi bağlamda söylediğine bakmaksızın kendisinin yalancı olduğunu söyleyebilirsiniz.
  • bir insanın hem komünist olması hem pkk'li olması mantik dışıdır. pkk'nin kürt ırkçısi olduğu ortada, buna hangi komünist inanır?

bu mantıkla tüm müslümanlar ışid, tüm solcular dhkp-c mi? bir komünistin zekasında gerilik yoksa, bilir ki pkk ile komünizm %100 zıttır. ırkcı bir örgütle komünizm nasıl bir olabilir? komünizm eşitlik temelli değil mi

size tek soru: pkk'nın bulunduğu bir bölgede 2. ırk olabilir mi? örneği var mıdır? bu adamlar çerkesleri öldürmek ister,zazaları öldürmek ister,kürtleri öldürmek ister,ister de ister. liderleri ben türküm der yakalanınca. tövbest şaka gibi mk primat orospu çocukları bari bir onurlu duruşları olsa.

pkk'ya boş toprak ver,yine ülke kuramaz. sebebini yazdım , bakın gerçekten kesin cevap olduğuna inanıyorum okuyun #96734671
  • amerikanın cia sının insanlar üzerindeki yarattığı komunizm algısı öyle bir raddeye geldi ki, ne yazık ki bir daha asla düzelemeyecek. eskiden yani 1900'lü yılların başında türkiye'de komünist kelimesi yaygın değilken, bu görüşe yakın insanlara "vatansever veya yurtsever" derlerdi. komunizm kelimesi anadoluda 1920'li yıllardan sonra yani ekim devriminin ardından bilinir bir kelime haline geldi.

ve yine nazım hikmet'in dediği gibi.

... evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz, ben yurt
    hainiyim, ben vatan hainiyim.
    vatan çiftliklerinizse,
    kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
    vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
    vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
    fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
    vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
    vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
    ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
    vatan, amerikan üsleri, amerikan bombası, amerikan donanması topuysa,
    vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
    ben vatan hainiyim.

bonus editi genco erkal
  • olurumu canım ortalık dindar vatan hainleri ile kaynarken. fetullah gülen eski marksistlerden değil mi? b.o.p'cu akp mao'cu falan filan.
  • vatan hainliği lafı çok iddialı ve sert bir tespit.

ama şu var.

pkk'nın türk komünistlerini davar güder gibi gütmesi olabilir.
  • amerikan üsleri kapatılsın diyen komünistler , fabrikalar özelleştirilmesin devlet eliyle çalıştırılsın diyen komünistler , ülkeye yabancı yatırımcı girmesin kendi kendimize yapalım yapacaklarımızı diyenler komünistler ama ne hikmetse komünizm vatan hainliği oluyor ülkeye amerikan üsleri kurulmasına izin verenler fabrikaları katar'lılara satanlar köprüleri otoyolları yabancı yatırımcıya yaptıranlar vatansever oluyor...

bi siktiriniz gidiniz efenim
  • tek haneli iq'ya sahip primat sıçmığı. amerika ve emperyalizm köpekliği yapmaktan beyni sulanmış, milliyetçilik kisvesi altında vatan sevgisini kendi tekeline almaya çalışan dızolardan bin kat yeğdir komünistler. ayrıca pkk üzerinden yapmaya çalıştığınız algı oyununu kimse yemez. sizin gibi algıcı orospu çocukları dahi çok iyi bilir ki pkk ve ypg amerikan çıkarlarına hizmet etmekten başka bir fonksiyonu olmayan, amerikan desteğiyle yaşayan örgütlerdir. ha pkk ile ypg'yi destekleyen komünist yok mudur? muhakkak vardır ama bir komünistin bu örgütlere sempati duyması komünizmi lekeleyebilecek bir durum değildir. aynı mantıkla bir ülkücü vergi kaçırıyor diye bütün ülkücülere hırsız ve şerefsiz demeniz gerekir. bunu yapabiliyor musunuz veya yapmanız mantıklı olur mu?

işin en ironik kısmı da ne biliyor musunuz? komünistlere terörist diyen, hepsini pkk'lı olmakla itham eden tipler özünde pkk'yla aynı amaca hizmet ediyor. hepsi amerikan şakşakçılığı, milliyetçilik ve din soslu komünizm karşıtlığı ortak paydasında buluşmuş durumda. bu dangalakların hemen hiçbirinin tarih bilgisi yoktur. ne ikinci dünya savaşı bilir, ne yeşil kuşak projesi bilir, ne soğuk savaş bilir... kendi adına "milliyetçi" deyince ülkesini sevdiğini, kendisinden olmayanın da ülkeyi parçalamaya çalıştığını zanneder.

sorarlarsa ama komünistler vatan haini dersiniz, tabii. altıncı filoya secde eden, ülkeyi parsel parsel abd'ye satan, tarikatları devletin içine sokan da hep komünistlerdi çünkü. hayvan oğlu hayvanlar, hiç utanmanız da mı yok sizin?
  • yanlıştır efendim, düşüncenin anlaşılması halinde ulaşacağımız sonuç en vatansever insanların komünistler olduğudur ve olsa olsa düzen hainidirler.
  • yalandır. sağ kültürle büyümüş biri olarak bunu çok net söyleyebiliyorum. nice osmanlı tuğralılar gördüm vatana tek bir faydası yok külliyen zarar nice atayiz komunist allahsızlar gördüm vatan aşkı ile kendini parçalayıp faydalı olmaya çalışan.

bizim sağcılar şeklen takılmayı çok sever ama yaygaracıdır ve çok ses çıkmasını haklılık çok hamaseti vatan aşkı sanar genelde.
  • türkiye’de komünistler kürtçülük peşinde koşan türk düşmanlarıdır. pkk’ya vurdukça bunların sesi çıkar.