şükela:  tümü | bugün soru sor
  • filmekimi 2018'de izlediğim izlanda filmi.

olağan üstü izlanda manzaralarıyla izlanda'ya olan aşkımızı tekrar hatırlatmıştır. çevreci aktivist halla'nın hükümetin politikasına karşın çabaları ve evlat edinme sürecinde başından geçen hikayeleri tatlı bir şekilde anlatmakta.

über mükemmel bir film değil ama benden bir 8/10 puanı kaptı.
  • non-diegetic olmasi beklenen sesleri diegetic olarak vererek yuzumuzu guldurmus filmdir. evet, elbette bir basyapit degil fakat bir insan olsa yanaklarini sikardim.
    boyle samimi ve guclu kadin hikayelerinin buralardan da cikabilmesini cani gonulden istiyorum.
  • "woman at war" adıyla filmekimi'nde gösterilen film hakikaten iyiydi. müziği kullanma biçimi, toprak-insan ilişkisine dair göndermeler, hayatı kolaylaştırırken bazen bir düşmana dönüşebilen drone'lar, akıllı telefonlar ortaya güçlü bir modernite eleştirisi koydu. arka plana "güzel vücutlar boş suratlar" yerine sıradan hatta rahatsız edici beden manzaraları koyması (spoiler vermemek için detaya girmiyorum) bile başlı başına bir beden sosyolojisi olarak okunmaya müsait. bir insanın, bir kadının müthiş mücadelesiyle bir şeyi değiştirebileceğini göstermesiyle bütün o kara mizahın içinde bir ümit ışığı da yakıyor.
    gelgelelim filmin hakkını teslim edişim onu sevmemi sağlamadı.