şükela:  tümü | bugün
 • haber sitelerin de son dakika olarak geçen haber.

  turizmcilerin isyan ettiği konaklama vergisi düzenlemesine son şekli verildi. plan bütçe komisyonu'na verilen önergede beş yıldızlı otelde kalanlar için gecelik 18 tl konaklama vergisi alınacak.

  işte vergi tutarları gecelik;

  tutarlar için tıkla

  kaynak
 • güneş ışığından yararlanma vergisi de koyun tam olsun.
  parayla alalım d vitaminimizi, kemiklerimiz gelişsin.
 • turizmci neden isyan ediyor anlamadım.

  onlarda biz müşterilere kitleyecek zaten, hatta yuvarlama yapıp 20 tl kitlerler.

  editleme farz oldu editi : arkadaş ne çok otelci varmış yahu! sizi şu başlığa alalım (bkz: oteller dolu 9 güne gerek yok). geçen sene ile bu sene arasında fahiş fiyat artışı olduğu halde, yine doldurdu insanlar otelleri, yaz aylarında, bayramlarda vs. hala gelmiş yok turizmci isyan edecek diyorlar. ali gitmezse veli gidiyor, veli gitmezse ahmet gidiyor. geceliği 1000 liraya kalan adam, bu sene bir tık düşük otele gidecek yine dolduracak. 900tl ye giden 800tl'lik otele gidecek. bir birini takip edecek olan yine dar gelirliye olacak. sizde burada hala turizmci isyanda vs der durursunuz.
  şimdiden tatil kampanyaları gözümün önüne geldi, deniz, kum ve güneş resmi canlandırın kafanızda, güneşin tam ortasında 18 tl'lik gecelik vergi bizden deyip altına otel ismini çakacaklar. geceliği 500 tl olan odayı, sen yine 500 tl ye vergisiz kalacağım zannedeceksin ama o oda ne ? o odanın hakkı 400 tl imiş.
 • çinden 0,61 sentlik bir ürün aldığımda 15 tl vergi veriyorsam, gecelik sezonda 100 küsür tlden başlayıp fezaya giden fiyatlar için az bile koymuşlar, aslında o konan bize konmuştur.
 • yurtdışında genelde şehir vergisi adıyla geçer, çöp, temizlik, atık su gibi belediye hizmetlerinin turistlerden de alınabilmesi için çıkartılan vergi türü.

  en son gittiğim ülkede gecelik 3 euro ya yakın bir para ödemiştik. turist olarak bir şehre gidiyorsan yerli halk nasıl o parayı ödüyorsa eşit bir şekilde seninde ödemen gerekiyor.
 • neyse ki beni ilgilendirmiyor. bu fiyatlarla 5 yıldızlı otele tatile gidilmiyorki
 • 4 kişilik aileyim 6 gece kalsam 432 tl devlete ekstradan vergi mi vereceğim? kusura bakmasın kimse ama sikerler o işi. haram zehir zıkkımı da bonus olarak veriyorum.
 • kdv'si de var midir diye meraklara salan meblagdir.

  ötv'nin kdv'si varsa bizim allahimiz var.
  yok o baska bir seydi.
  bos verin, zaten tatile de gidemiyoruz; insaat ve otomotiv sektoru gibu turizm sektoru de duraganlassin ki amaclarina ulassinlar.
 • ''yurtdışında olan bir verginin ülkemizde de aynı şekilde uygulanması olayıdır'' diye bildikleri var olduğunu beyan eden yazar arkadaş, önce yurtdışındaki asgari ücreti euro karşılığı bize uygulasınlar, sonra gelsinler yurtdışındaki vergileri bize uygulasınlar. elin avrupalı asgari ücretli çalışanı, emeklisi bizim ülkemizde krallar gibi tatil yaparken, bizim asgari ücretli günübirlik zor gidiyor denize

  edit: #97224230 bu entry sadece ''yurtdışında olan bir verginin ülkemizde de aynı şekilde uygulanması olayıdır'' cümlesinden ibaretti. edite kurban gitmiş.
 • düşündüğümden epey yüksek sokmuşlar.

  gecelik 450-500 liraya kalacağın bir odadan %8'e yakın ekstra vergi alıyor olacaklar.