• pes 2010 konusunda tek bir konuda rica etmek istedigim oyun firması.

become a legend moduna intihar seçeneğini koyun.. madem böyle bir yapay zeka yaptınız, hakkını verin, 17 yaşındaki wonderkid adayımı intihar ettirebileyim ben. canına kıydırayım verilmeyen paslar yüzünden.. ulan ben uğraşmışım didinmişim 17 yaşımda ligin 6. haftası kapmışım ilk 11'deki yerimi, bir kişi de "çocuğa destek olalım" demiyor mu lan anlamıyorum.. çektiği çileden verem oldu oyuncu lan.. 17 yaşında böyleyse ileride kanserin her türlüsüne yakalanır 20'yi göremez göçer bu dünyadan, dediydi dersiniz.. oyunda 3. sezonda "kontrol ettiğiniz oyuncu tesislerde kaledeki filelerden ip yapıp kendini astı" diye haber gelecek ekrana, bunu bekliyorum artık..
  • pro evolution soccerda fabian ernst'i israrla her oyunda sacli yapan firma. adam kel konamicim. gel birak vazgec bu sevdadan.
  • programcılarının tümünün japon olduğu ve yazılım takımlarının birbirlerinden yardım almadan çalıştıkları firma

pes serisinin yaratıcısı seabass kendisiyle yapılan bir söyleşide konaminin iç işleyişi hakkında konuşurken bu konudan bahsediyor. burada örnek olarak şöyle söylemiş.
    "hemen yanımızda metal gear solid i yazan yazılım geliştirme takımı var. örneğin onların hazırda bir animasyon sistemi olmasına rağmen biz kendi sistemimizi yazmayı tercih ediyoruz. bu bizi daha mutlu ediyor."

ea ise tam aksine kendi bünyesinde üretilen tekrar kullanılabilir fikirleri değerlendirebilen bir firma. konsollar için çıkardıkları fifa 09 da yine ea in çıkardığı madden 09 un animasyon sistemini kullanmaları bu felsefenin sonucu.

iki firma arasındaki bu felsefe ayrımı zaten fifa ile pro evolution soccer serilerinin gelişimine yansıyor. ea fifa 09 çıkarken bir önceki oyuna göre 250 yeni özellik ekledik diyebiliyorken konami yeni oyunda bir önceki oyundaki bugları giderdik diyebiliyor. bu nedenle oyunu oynayanların bir çoğu pes 2009 için geçen seneye ait bir oyun olduğunu ve pes 2008 yerine çıkmış olması gerektiğini söylüyorlar. dolayısıyla konami kendisinden beklenen üretim döngüsünü en az bir sene geriden takip ediyor.

seabass söyleşisi için
    http://www.computerandvideogames.com/…php?id=199142

madden ve fifa nın animasyon sistemi için
    http://blogs.ign.com/ea_madden/2008/06/10/92519/

şüphesiz ki japonlar dünyanın geri kalanıyla yarışabiliriz kibiriyle yaşamaya devam ederlerse, konami sözlükte açılmış başka bir başlıkta bir bkz olarak yerini alacaktır.
    -eski ahit 37:27

(bkz: batmaya mahkum firma isimleri)
  • ben bu heriflerin ciddi manada iş bilmez olduğunu düşünüyorum...

ellerinde öyle süper seriler var ama öyle sabitler ki insanın aklı basmıyor! mesela ellerinde yu-gi-oh gibi bir seri olmasına rağmen ve bu adamlar yu-gi-oh! için doğru düzgün bir oyun geliştirmiyorlar.

nintendo'nun pokémon örneği varken, konami neden yu-gi-oh! markasını nintendo'nun pokémon'a yaptığı gibi partlamıyor kafam basmıyor. kart oyunu, güzel video oyunlarını hak ediyor!

ne bilgisayar tarafında ne konsol tarafında ne akıllı telefon&tablet tarafında doğru düzgün bir oyun yok... konami sürekli kart oyununu geliştirip yenilikler getirirken, anime devam ederken niçin doğru düzgün bir video oyunu ile desteklenmiyor seri anlamıyorum... yu-gi-oh! markasını sadece fiziksel kart pazarına kıstırmak ve diğer tüm alanları tüketiciyi fiziksel kart almaya yöneltme aracı olarak kullanmak bence tam bir mallık.

pokémon; ana seri video oyunu, tcg, figür, yan seri video oyunları ,tcg video oyunu, anime, manga gibi çok alanda ve herbiri neredeyse başlı başlına efsane olacak şekilde gelişirken konami'nin benzer şeyleri yapamıyor oluşuna hayretle bakıyorum!

yu-gi-oh!'un da mangası animesi var ama pokémonla kıyaslayınca öyle sönük ki... aklım almıyor!

keşke nintendo parayı basıp konami'yi ya da en azından bir bölümü satın alsa...
  • hideo kojima'nın elinden göz bebeği metal gear serisini gasp eden, team silent ekibini dağıtıp silent hill serisini bitiren, efootball 22 ile pes serisinin de üzerine toprak atan orospu çocuğu firma.

umarım en kısa süre içerinde batarsınız.
  • kendisinden ayrılıp kojima productions'a geçen eski çalışanlarının cv'sinden konami adını zorla sildirmeye çalışan şirket. aynı zamanda kendi bünyelerinde bulunan bir yöneticinin büyük bir sağlık sigortasının da yöneticisi olması sayesinde kojima çalışanlarının sağlık sigortalarını da iptal ettirmeye çalışmaktaymış.

çirkinliğin, köylülüğün bu kadarı. ne nefretmiş be arkadaş.
  • bir kurum değilmiş de bir bireymiş gibi anasına avradına küfür yiyen firma. konami'ye topyekün küfür edilince oranın sekreteri de aynı küfrü yiyor, çaycısı da, temizlikçisi de. üstelik öyle oyunlar yapıyorlar ki küfrün muhatabı kimi zaman konami'den de öte mangasına, tangasına, samurai'ına kadar tüm japon halkı oluyor. sinir anında telaffuzu daha zor olsa da shingo takatsuka'nın ismini ezberleyip dile dolayarak refleksif küfürlerin direk ona yönlendirilmesini sağlamakta fayda var. sonuçta tüm japonlar kötü değil, benim japon arkadaşlarım da var.
  • internet sitelerindeki contact us bölümünden kendilerine aşağıdaki maili attığım firma.

dear konami;
    pes 10 ve pes 11 oyunlarınızdaki penaltıları kullanmakta zorlanıyoruz. lütfen yardım bölümüne nasıl penaltı kullanacağımız hakkında bir modül koyunuz. ayrıca spikerler bölümünde japon spiker seçeneğinin bulunması, winning eleven 5'ten beri sıkı şekilde bu oyunun takipçisi olduğumuzu bize hatırlatacak, hem nostaljik hem de arkadaşlarla makara yapma bağlamında bize marjinal fayda sağlayacaktır. hepinizi öperim o kısık gözlerinizden...

umarım bunu anlarlar.
  • bu firma, her pes oyununa daha aptal kaleciler yapmak için harcadığı çabayı 3 oyundan birinde kalecileri geliştirmek için harcasaydı şu an pes 2010 futbol okullarında kalecilere simülasyon dersi olarak verilirdi.
hesabın var mı? giriş yap