şükela:  tümü | bugün
 • kondisyon arttirici bisiklet, hareket etmez, kisiyi uzun sure sonunda yormaya yoneliktir.
 • en azindan kosu bandi kadar sikici olan kondisyon aletidir. saatlerdir cevirirsiniz kosarsiniz hala ayni yerdesinizdir (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana tursusu)
 • kimsenin arkanıza binmek istemeyeceği bisikletlerdir.
 • şişko kadınlarin kıçının teriyle yıkanan hayallerinde dağ patikalarında özgürce dolaşan bahtsız bedevi.
 • insana kendisini dolap beygiri gibi hissettiren alet.
 • pedal sertliği manyetik ve kayış sistemlerle ayarlanabilen kondisyon aletleridir. pedala basış sertliğinde konya ovası veya ada yokuşu arasında gidip gelebilirsiniz. zora pek gelemeyen kondisyon salonu müşterilerinin pedalı en yumuşak ayarda fırıl fırıl (dakikada 100 devir) çevirip kilo verdiklerini zannetmeleri genel gözlemdir. ayrıca bununla ilgili olarak (bkz: spinning)
 • internetten anonim düşen bir bilgiyi paylaşmakta fayda var:

  "
  kondisyon bisikletleri konusunda bilmedikleriniz

  seçenekler önünüzde..."bir sürü kondisyon bisikleti , ne farklari var?fiyatlari neden bu kadar çeşitli , hepsi ayni işi yapmiyor mu?biz evimiz için alacağiz o kadar fazla özelliğe ihtiyacimiz yok...." diyorsaniz bu yaziyi okuyun,size uygun bisikleti seçelim.

  eğer profesyonel bir salon için bir bisiklet ariyorsaniz (yani bisikletiniz günde 4 saatten fazla kullanilacak ise , üzerine farkli kişiler binecek ise profesyonel kullanima uygun bir cihaz almalisiniz.amatör bisikletlerin profesyonel salonlarda veya otellerin kondisyon salonlarinda kullanilmalari uygun değildir.ev içi kullanim için yapilan bu bisikletler ağir şartlarda kullanildiklarinda ariza çikartabilirler.

  eğer hesapli bir bisiklet ariyorsaniz,o konuda da bazi bilgiler vermekte fayda var.alacağiniz bisikletin ön diski ağir olursa bisikletinizin performansi artar.sertliği arttirdiğinizda ayağinizin değişik açilarinda ayni pedal direnciyle karşilaşirsiniz.bu tür bisikletlerin bir çoğunun sertlik sistemi "kayiş" sistemlidir.bisikletin üzerindeki sertlik ayar mekanizmasi çevrildiğinde diskin üzerindeki kayiş gerginleşir ve daha fazla sikar.bu sayede kullanici da daha fazla dirence maruz kalir.hepsinin elektronik göstergesinde temel bilgiler görünür.(hiz,zaman,kalori vs...)

  sporu kendinize bir yaşam biçimi olarak görüyorsaniz daha yüksek modeller çalişmanizi öneririz.

  eğer gerçekten iyi bir kondisyon bisikleti ariyorsaniz manyetik sertlik sistemi olan bir modeli tavsiye ederiz.

  manyetik direnç sistemli bisikletlerde herhangi bir sürtünme olmadiği için pedal çevirme daha sağlam olur.bisikletin sertlik mekanizmasini çevirdiğinizde bir miknatis sistemi diske yaklaşir ve manyetik alanin artmasi sayesinde pedal direnci artar.
  "
 • formunuzu korumak değilde incelme amacıyla kullanıyorsanız başlarda pedalı olabildiğince yumuşak ayarlamak gerekli. aksi takdirde yağ yakmaz direk kas yaparsınız, görüntünüzde de bir değişiklik olmaz.
 • yapılan araştırmalara göre, evde kullanım kolaylığı sebebiyle, kilo verme ve form tutma gibi sağlık gerekçeleri gözetilerek satın alınan kondisyon bisikletleri, daha çok havlu asma, gömlek kurutma gibi pratik amaçlarla kullanılıyormuş.

  araştırmayı yapan bilim adamları, fiyat-performans tablosuna bakarak kondisyon bisikleti satın almak için harcanan paranın, ortalama bir spor salonunun 6 aylık üyeliğine tekabül ettiğini ve bu yöntemin hedef dikkate alındığında daha pratik olacağını ortaya koymuşlar.

  edit: tamam, araştırmayı ben yaptım. bahsi geçen bisiklet de benim. süper gömlek kurutuluyor, tavsiye ederim.
 • eklenecek bir sanal gerçeklik gözlüğü ya da büyük ekran tv'ye yansıtılacak simülasyonu ile doğada ya da istenen herhangi bir yerde dolaşıyor havası katılırsa daha bi şükela olacak gibime gelen alet. hatta diğer kondisyon bisikletçileri ile online yarış falan yapılsa süper olur. düşünsenize taa new york'taki başka bir şişkoyla central park'ta yarışıp onu geçiyorsunuz!
  olum öbür türlü çok saçma lan, duvara baka baka pedallara asıl o kadar, ama bi santim yol gitme.