• lateksten tüm vücudu kaplayan bir prezervatif üretilerek aşılacak sorun.

düşünsene balıkadam gibi, ehehe.
  • hpv ve herpes virüslerinin farklı türlerinin (hsv-1, hpv-6/11) el sıkışmakla bile bulaşabileceği göz önüne alındığında, bütün vücudu latex ile kaplatmakla kesin çözüme ulaşılabilir.
  • hiv ve hepatit virüslerinden fütursuzca koruduğu için kısmen yanlış olan önerme.
  • maalesef doğru olan bir gerçeklik. dünyadaki en yaygın cinsel hastalıklardan benim bildiği iki tanesinin bulaşmasını kondom engelleyemiyor: hpv ve herpes.

kondom penisin gövdesini kapatıyor, tamam, ancak kasıklar tam penetrasyon esnasında tamamen temas ediyorlar. yani kondoma da çok güvenmeyin demek istiyorum.

son olarak yetkisiz temsil neredesin?
  • o taktığın kondomun gerçek olduğunu mu zannediyorsun?

-morpheus
  • kondomun en sık görülen cinsel yolla bulaşan hastalıklar (bkz: hpv) ve (bkz: herpes) dan korumadığı gerçeği şeklinde değiştirilmesi gereken başlıktır.
  • cinsel yolla bulaşan hastalıklar meselesinin türkiye'nin özgürce seks yapan yeni nesillerinde konuşulması kesinlikle imkansız olan bir tabu olmasından mütevellit beni korkutan acı gerçek.

fuckbuddy olmuşlar, çatır çutur sevişiyolar ama konu zührevi hastalık meselesine gelince bir southpark sessizliği hakim oluveriyor ortama. bazı hemcinsimden olan arkadaşlarımla konuştuğumda, mesela test istemek anormal olmamalı temalı bir konuşmada "aman abi ben öyle bişey istersem kız yanlış anlar, aşağılanmış hisseder, ayrılır valla benden" tarzı cevaplar alıyorum.

buradan anlıyoruz ki herkes birden fazla kişiyle kondomlu ve kondomsuz çatır çutur seks yapıyor ama kimse hastalığı kendine konduramıyor. işte okumuş insanın bu cehaleti hastalık açısından çok riskli ortamlara zemin hazırlıyor.

sözün kısası: kondoma güvenmeyiniz ve partnerinizle cinsel hastalık meselesini konuşmaktan çekinmeyiniz. birden fazla partneriniz varsa hepsiyle de konuşunuz.
  • orasını bilmem de; bi kış gecesi evden çıkarken peder bey "hayırdır nerye bu soğukta" deyince "kız arkadaşımla buluşcam abi"cevabımla cüzdanından bi kondom çıkarıp uzattıydı "al bunu, korunman lazım" diye. o gün bu gündür soğuk havalarda yanıma kondom alırım. hiç nezle, grip nedir bilmem.
  • külotlu kondom giyerek giderilecek sorun.
    (bkz: külotlu çorap)
hesabın var mı? giriş yap