şükela:  tümü | bugün
 • abi yemin ediyorum benim bugüne kadar gördüğüm asansörler içinde en boktan en dandik en mantıksız çalışan asansörler bunlar. senin ben proglamlamacını da programını da sikeyim. istisnasız her ay bozulmasını mı dersin, zemin katta beklerken -1 den pas geçip gitmesini diğer asansörün taa anasının amındaki kattan zemine gelmesini mi dersin say say bitmez.

  bir suser da belirtmiş zaten eğer bir binada bu asansörler kullanılıyorsa bilin ki o bina kaliteli gösterilmeye çalışılmış siktiri boktan bir binadır uzak durun.
 • http://www.machineconversations.kone.com/ adında ilginç de bir sitesi vardır. şu ana kadar anlayabildiğim, merkezle değişik ülkelerde bulunan asansörler arasındaki veri akışı, konuşma olarak çevrilmiş. makineler nereye gidiyormuşdu?
 • kone oyj, 1910 yılında kurulan finlandiya merkezli asansör, yürüyen merdiven ve otomatik bina kapıları üreten bir şirkettir. şirketin merkezi espoo'da bulunmaktadır. kone, fincede makine anlamına gelmektedir.

  web sitesi - http://www.kone.com/en/
 • piyasmızda önemli bir yer edinmenin yanı sıra şu sıralar birçok türk firmasından daha düşük fiyat vermeleri dikkatimizi çekmiştir. ancak en az 6 ay önceden sipariş ve %40 peşinat istemeleri, tüm ödemelerini dolar bazında talep etmeleri ayrı bir üzüntü meselesidir. sanırım kendi teknolojilerini başka servislerin çözüp bakım, tamir yapması pek mümkün olmayacağından her servis bedelinde sizi öpecek olan asansör firmasıdır.
 • sirketin sahibi olan ailenin 27 yasindaki kizlari fidyeci tarafindan kacirilmis, 10 milyon euro fidye karsiligi serbest birakilmis, polis tarafindan yakalanmistir (kiz degil, fidyeci yakalanmistir, kizin serbest birakildigini söylemistik). diyebiliriz ki olur böyle vakalar, fin polisi yakalar, ve parayla saadet olmaz (bok olmaz).
 • asansor, vinc, yuruyen merdiven gibi alanlarda dunya standartlarini belirleyen ve her yil sektore yeni bir teknoloji kazandiran, oncu konumdaki bir fin markasi.
 • asansör endustrisinde dünya insanlarının makus talihine bir baskaldırı olarak adlandırılabilecek, evrim tarihinin mihenk taslarından sayılabilecek mevcut asansörlerin üreticisi firma.80 kisi kapasiteli, saniyede 17 metre seyir hızı ile sakası bile sacma olarak kabul edilebilecek teknik ozelliklerinin yanısıra, 2 katlı modellerinin varlıgı ve toshiba ile stratejik ortaklıga sahip olu$u dı$ında tarafımca bilinen ba$ka bir ozelligi olmayan firma. taipei 101 isimli bina denmeyesice yapıda kullanılan asansorler icin;
  http://www.kone.com/…/main/0,,content=38023,00.html
 • fincede "makine" anlamina gelen cok amacli sozcuk.

  tietokone = bilgi makinasi = bilgisayar
  lentokone = ucus makinasi = ucak

  finlileri de bu $irket ismi konusundaki yaraticiliklarindan dolayi kutluyoruz, nokia dedigin kasaba adi, kone dedigin basbayagi siradan bir kelime. belki de ba$arilarinin yolu buradan geciyordur kim bilir...
 • bir yerde ev alacaksınız önce asansörüne bakın, bu firma ise almayın. ağaoğlu sitelerinde hepsi beraber bozuluyor bu firmanın asansörleri. nefret ettiğim iki firmadan biri. diğeri için (bkz: ağaoğlu)