şükela:  tümü | bugün
 • akmerkezdi falan buyuk ali$veri$ merkezlerinde yuruyen merdivenlerini gorebileceginiz vinc ureticisi firma
 • asansor, vinc, yuruyen merdiven gibi alanlarda dunya standartlarini belirleyen ve her yil sektore yeni bir teknoloji kazandiran, oncu konumdaki bir fin markasi.
 • asansör endustrisinde dünya insanlarının makus talihine bir baskaldırı olarak adlandırılabilecek, evrim tarihinin mihenk taslarından sayılabilecek mevcut asansörlerin üreticisi firma.80 kisi kapasiteli, saniyede 17 metre seyir hızı ile sakası bile sacma olarak kabul edilebilecek teknik ozelliklerinin yanısıra, 2 katlı modellerinin varlıgı ve toshiba ile stratejik ortaklıga sahip olu$u dı$ında tarafımca bilinen ba$ka bir ozelligi olmayan firma. taipei 101 isimli bina denmeyesice yapıda kullanılan asansorler icin;
  http://www.kone.com/…/main/0,,content=38023,00.html
 • fincede "makine" anlamina gelen cok amacli sozcuk.

  tietokone = bilgi makinasi = bilgisayar
  lentokone = ucus makinasi = ucak

  finlileri de bu $irket ismi konusundaki yaraticiliklarindan dolayi kutluyoruz, nokia dedigin kasaba adi, kone dedigin basbayagi siradan bir kelime. belki de ba$arilarinin yolu buradan geciyordur kim bilir...
 • (bkz: arouna kone)
  (bkz: bakary kone)
 • sirketin sahibi olan ailenin 27 yasindaki kizlari fidyeci tarafindan kacirilmis, 10 milyon euro fidye karsiligi serbest birakilmis, polis tarafindan yakalanmistir (kiz degil, fidyeci yakalanmistir, kizin serbest birakildigini söylemistik). diyebiliriz ki olur böyle vakalar, fin polisi yakalar, ve parayla saadet olmaz (bok olmaz).
 • piyasmızda önemli bir yer edinmenin yanı sıra şu sıralar birçok türk firmasından daha düşük fiyat vermeleri dikkatimizi çekmiştir. ancak en az 6 ay önceden sipariş ve %40 peşinat istemeleri, tüm ödemelerini dolar bazında talep etmeleri ayrı bir üzüntü meselesidir. sanırım kendi teknolojilerini başka servislerin çözüp bakım, tamir yapması pek mümkün olmayacağından her servis bedelinde sizi öpecek olan asansör firmasıdır.
 • bilkent cyberpark'taki asansörlerini gördükten sonra bedavaya kuracak olsalar herhangi biyere kurdurmayacağım asansör şirketi. binalarda 3'er asansör var, 15dk asansör beklediğimi biliyorum. asansör kuyruğu diye birşeyle kendileri sayesinde tanıştım. sadece bi binadaki böyle olsa arızalı diycem, hepsi böyle. birader hadi rezalet bi algoritma kurmuşun kabinleri senkron edemiyosun anladık. ulan asansör bulunduğumuz katı pas geçiyo lan! zemin kattan yukarı tuşuna basıyorum, -2 den gelip 8. kata çıkıyo, durmadan. neyin kafası olum bu?
 • bir yerde ev alacaksınız önce asansörüne bakın, bu firma ise almayın. ağaoğlu sitelerinde hepsi beraber bozuluyor bu firmanın asansörleri. nefret ettiğim iki firmadan biri. diğeri için (bkz: ağaoğlu)