şükela:  tümü | bugün
  • yaş ilerledikçe daha kolay hal alabilen bişey...
    üşümemek için atkımı ağzım burnum ve dahi gözümü kapatacak şekilde kafama sarmalayabildiğim gün, yaşlanmaya başladığımı idrak etmiştim mesela..
  • alev alev yanan sıcak yaz gunlerinde, bir banka oturup; butun gun ayakkabının içinde sıcaktan mahvolmus ayaklarınızı cıkartıp esen aksam meltemine futursuzca salıvermektir.
  • sunnetlikle dolasmak en guzel bir ornegidir.
  • (bkz: crocs)

ben giymem orasi ayri.
  • yaş ilerledikçe evli bir erkeğe dönüşmekten de kaynaklanır. zira evli erkek kontratlı konformisttir, karizmayı zaman içinde göte göbeğe kurban verir..
  • içine bişi giymeyenlerin atlet, atlet giyenlerin fanila giymeye başlamasıdır...
  • bu duruma güzel bir örnek de otobüste ayakkabıları çıkartmaktır. hele bir de bunu varanla seyahat ediyorken yapabiliyorsanız hakiaten karizmayı gözden çıkartmışsınız demektir... trende filan bişey olmaz isterseniz bağdaş bile kurabilirsiniz.

düzeltme: çıkarmak mı çıkartmak mı emin olamadım. doğrusunu öğrenene kadar yarım saatte bir değiştirmeyi planlıyorum. hem bana da meşgale olur.
  • hasta olmaktan kacinma ile dogru orantilidir.

okul caglarinda nasildi? hasta olursun okula gitmezsin, annen sana bakar, bütün gün tv karsisinda cay, corba...

simdi hasta olunca ne oluyor? hastanelik olma esigine varana kadar ise gitmeye devam ediyoruz, eve gelince de bakacak kimse yok sümügün aka aka corba yap gücün varsa...

ben kankam hapsirsa selami sabahi kesiyorum be hasta olmamak icin!
  • bakkala giderken, eşofman yahut pijamamsı şeylerin paçalarından yün çorapları depip, önden ayağınızın yarısını dışarda fırlak bırakacak terlikle çıkıyorsanız o zaman karizma dahil birçok şeyi çoktan gözden çıkarmışsınız demektir.