• ay onca zaman yazma sonra gel köpek oyuncağına yaz.
    şimdi, kong'la ilgili doğru ve yanlış bilinenleri yazacağım. öhöm, başlıyorum.

1. "kong gereksizdir, ben pet şişeyi deler içine doldururum aynı şey" - yanlış! ben yaptım. bakın burada güzelce hazırlamışım. bu da birkaç sn sonraki hali. yivrenç. köpek de yiyemedi zaten, pet şişe yapıştı hep birbirine, attık çöpe. sağlıksal not: sosis zararlıdır yemeyin.

2. "offf saçmalama yeaa köpek sinir olur onu oradan çıkarmaya çalışırken, ben elimle çıkarıp vericem gıcık oldum!"- yanlış! köpekler mutlu oluyor, bayılıyor, kuyruklarını sallıyor, keyif alıyor. zort sinir olmak. bizim eve gel bak bi.

3. "benim köpeğe verdim iki dakikada yedi hepsini ya param boşa gitti, resmen zekayı hesap etmeden yapmışlar bunu:(((" - ya bak yine yanlış ki. sen hazırlamayı bilmiyorsun bebeyim. içine ne koydun söyle bi? bisküvi mi? ya onu tabii ki hemen bitirir patır kütür dökülür, ben bile bitiririm. öncelikle köpeğe uygun bir kong seçeceksin. küçük seçme dili hemen yetişir olmaz. büyük olacak. sonra çeşitli cıvık şeyleri katı şeylerle karıştırıp bunun içine doldurup buzluğa atıyoruz. muz, yer fıstığı ezmesi (şekersiz), köpek bisküvisi öyle şeyler. sonuçta köpek kong'u oradan oraya attığında çıkmayacak bu şeyler. krep yapmak gibi düşün, ustalık gerektiriyor. kıvam önemli.

4. "hep köpeğini gezdirmek istemeyen insanların uydurması bu, zavallı hayvanları neyle kandırıyorlar:((" - yanlış cınım. mesela bak dün benim itler 1 saat yürüyüş + top oynama üstüne 1 saat yüzdüler, akşam da kongla takıldılar. noldun yaa? alakası yok. kong köpeğimizi evde oyalamak, ona güzel vakit geçirttirmek (fazlalık var gibi) ve kendi kafamızı dinlemek için yapılmış bir kırmızıdır. en güzeli kırmızısı evet.

tamam itiraf ediyorum bazen onlarla ilgilenmek istemeyip kongları önlerine atmışlığım da vardır. kös kös bir köşede oturmalarından iyi. çekirdek çitleyip film izliyor gibi düşün, aynı şey. sanki biz hep aktiviteler, eğlenceler.

hiç doğru yazmamışım ki.

5. kong haftada birkaç kez, köpekler için sağlıklı yiyeceklerle doldurulmuş bir şekilde kullanıldığında süper olaydır. - doğruuuu.

bitti.

bir de bitmemiş aslında, ayrılık sendromu (separation anxiety- bu kadar çevirebildim) olan köpeğe kullanın bunu, yavruya kullanın. hayvanlar sıkıldı ay evde boş boş.
    kong sen de bana hediye paketi yolla bak. ayıb.
  • bonobonun belki de en şahane parçasıdır.
  • bir api yönetim toolu. türkçe kaynak bulması zor olsa da kurulumu ve kullanımı ile ilgili bir örnek burada mevcut.
  • bonobo nun en iyi sarkilarindan.
    daha önce yazilmis olmasina pek aldiris etmedim.
    gece disari cikmadan dinlenecek sarkilardan.
  • enerjisi çok yüksek köpeğim var oynatıyorum yorulmuyor evde durmuyor, diyenler için mükemmel bir köpek oyuncağıdır.
    bizde iki tip oyuncağı var birisi ses çıkaran top öteki de klasik kong. her ikiside köpeklerimizin altı senelik ömründe tek parçalayamadıkları oyuncakları oldu bir kere bu çok önemli. daha da güzeli yüksek enerjili ve agresif golden retrieverımızın yorulup uyumasındaki kritik enstrümanlarımız bunlar. ses çıkaran top ile evde sakla bul oyunu on beş dakika içerisinde köpeğin suyunu çıkarıyor. ha ona zamanım halm yok diyen için klasik kong içine az bir şey fıstık ezmesi sürüp veriyoruz, kongun içindeki fıstık ezmesini yiyeceğim diye şekilden şekile girip bir yarım saat uğraşıp yedikten sonra aynı şekilde küt uyku hali.
    sonuç itibarı ile, evinde köpeği olan herkesin olmazsa olmazı bir köpek oyuncağı markası.
  • doğa sporları malzemesi üreten italyan firması. temel olarak ürünleri spor ve geleneksel tırmanış, arama-kurtarma ve endüstriyel tırmanış olarak sınıflandırılabilir. bu alanlardaki bir çok ürünün yaratıcısı firmadır aynı zamanda, argesi başarılı bir firma, ghost, gi-gi gibi ürünler özgün tasarım olup o alanlardaki ihtiyacı karşılayacak ilklerden olmuştur. ha sonra başka firmalar bu ürünleri alıp geliştirmiştir ve güzel bir satış stratejisiyle kong'un ürünlerini unutturmuştur bir miktar. ürünlerinin kalitesini bilenler bilir ve kullanır. boş yere muadili petzl gibi firmalara para yedirmez. türkiye şartlarında rakipleriyle karşılaştırınca karabina, iniş, emniyet, tırmanış ve arama kurtarma ürünleri ucuzdur ve kalitelidir, alınasıdır.
    milano yakınlarında dağların arasına gizlenmiş bir fabrikası bulunmakta, iki bin civarında mühendisin çalıştığı söyleniyor.
  • daha once soylenmesine hic dikkat etmeden diyebilirim ki bonobonun en muhtesem sarkisidir. saatlerce loopa alinip dinlenir.
  • hakkında sözlükte, şimdiye kadar, sadece iki entry girilmiş olması şaşırtıcı olan bonobo şarkısı.

ilk dinlediğinizde üç beş notadan ve belli bir ritimden oluşan basit bir şarkı gibi gelebilir kulağınıza ama bittikten sonra, içinizde yeniden dinleme isteği uyandırır. kahve veya şarap içerken arka fonda çalmasını tavsiye ettiğim şarkılardan biridir.
  • beni; hiç tanınmadığım bir şehirde, hiç tanınmadığım yüzlerce insanın ortasında -hepimiz sadece günbatımını izlemek için toplanmışken üstelik- hatırlayamadığım bir taş yığınının üzerine çıkartıp dakikalarca dans ettirebilmiş bir bonoboşarkısıdır. güneş gözlüğümün altında tatlı tatlı esen rüzgarı ve güneşin batmasıyla beraber tekrar nefes aldığımı hatırlıyorum. dünyada o zamana kadar olabildiğim en umursamaz dakikalarımdı sanırım.

bence dünyanın en sakin ve en güzel şarkısıdır. dünyanın en güzel arabistanıdır. black sandsın tamamı kadar güzeldir. black sands'tan bir tık ötededir hatta.
  • eşsiz köpek oyuncakları üreten firmadır.
    http://www.kongcompany.com/
hesabın var mı? giriş yap