şükela:  tümü | bugün
 • önceki adı skull island olan, tom hiddleston'ın başrolünde olacağı, jordan vogt-roberts'ın yöneteceği king kong filmi. ilk vizyon tarihi 4 kasım 2016 olarak açıklanmıştı ama 10 mart 2017'ye ertelendi.

  edit michael keaton ve j.k. simmons, kadroya katılmışlar.

  edit2: michael keaton ve jk simmons ayrılmışlar.

  edit3: kadın başrol oyuncusu brie larson olmuş.
 • benim için peter jackson'ınki efsanedir ama bunu da merakla bekliyorum. neticede tore kong.

  https://www.youtube.com/watch?v=yk5hbs4loi8
 • king kong, godzilla, jurassic park/world... bu filmler iyi olmuyor. ne bileyim, işin için hayvanları katınca genelde öyküyü sallıyorlar. mesela dinozorlu jw epey kötüydü. ama şu an klasik muamelesi görüyor, ki epey üzücü. godzilla da kötüydü. koy devasa hayvanı merkeze, sonrası allah'a emanet olsun. karakter gelişimi sıfır olsun, diyaloglar pespaye olsun, aksiyon bile dandik olsun, dramı yeşilçam seviyesinde olsun. üstüne iki gerzek ergenle izleyiciye saç baş yoldurt (jw). neyse ki yeni kong'ta ergen karakter yok. bakalım yetişkin karakterler ergence davranıp (bakınız jurassic park karakterleri) saç baş yoldurtacaklar mı? fragman harika. atmosfer, apocalypse now'ı hatırlatıyor. ki bu derece iyi bir atmosfer/görüntü yönetmenliğini jw'de de, godzilla'da da görememiştim. karakterlerin hakkı verilirse, öyküye önem verilmişse jackson'ın filminden daha iyi olabilir ama pek sanmıyorum.
  4 yıl sonra king kong ile godzilla'yı aynı filmde kapıştıracak olmaları şimdiden uykumu getirdi.
 • ikinci fragmanı iyi görünüyor. cast zaten ortalığın amına koyacak seviyede;

  brie larson, tom hiddleston, samuel l. jackson, john c. reilly, john goodman. demek ki hem para tatlış, hem de/aynı zamanda filmle ilgili beklenti çok büyük.

  tek sevmediğim şey 12 yıl önce çekilmiş olan king kong'daki kong'un daha iyi görünüyor olması. ama daha gerçekçi yapmak istemişler bu sefer heralde. alnı falan garip sanki. bilemedim.
 • ilk filmini ankara'nın eski korsan cenneti olan, maltepe pazarından almıştım. 12 yıl geçmiş üzerinden.
  merakla beklediğimiz kadrosu ile iyi işler çıkarabilecek film.
 • 2.fragman hakkında:

  -sadece gorilimiz değil, bizonlar ve sürüngenler de devasa büyüklükte. ama keşke kong'umuzu fazla göstermeselerdi.
  -şu john goodman i sevemedim gitti. gereksiz esprilerle filmi gırgıra çevirip ciddiyetini bozuyor.
  -evet, bana da nedense peter jackson ın filminden daha başarılıymış gibi geldi. kesinlikle sinemada izlenir.
 • 2005 yapımı king kong'dan çok daha iyi duran film. king kong daha vahşetli duruyor ki böyle bir canavardan da böyle bir vahşet bekliyoruz doğal olarak. sadece king kong'un vahşeti de değil; baya ürkünç bir dinozorumsu kertenkele de var, dev bizonlar da var, dev örümcekler de var.

  gördüğümüz kadarıyla o devasa gorillerden daha çok varmış da, hep ölmüşler, bir kral kong kalmış. bu da doğal ortamda bir hakimiyet savaşına sebep olmuş. muhtemelen insanlar kendilerini hayvanların hakimiyet savaşı ortasında bulacak. iş onları aşacak, onlardan çıkacak yani. "kong t-rex'in çenesini kırdı ve kazanan kong" ile bitmeyecek iş. daha vahşetli savaşlar göreceğiz.

  "goril de olsa o da primattır, kardeşimizdir" ama keşke bu kong'un sarışın kadına aşık olma olayı olmasa ya. yersiz bir romantizm o, anlamı yok böyle bir şeyin. "koca gorile inandın da o mu rahatsız etti" derseniz size hak veririm ama onaylamam. bana göre bambaşka bir noktada gönül bağı kurması lazım kong ile insanların.