şükela:  tümü | bugün soru sor
 • soğuk algınlığı, grip, sinüzit, saman nezlesi ya da diğer üst solunum yolu alerjilerinde, burun tıkanıklığı, aksırık, burun akıntısı, ateş, baş ağrısı ve hafif şiddetle seyreden ağrılar gibi çeşitli semptomlardan etkili bir rahatlama sağlayan ilaçtır.

  alkolle kesinlikle alınmamalıdır. bir de çok temiz uyutur, terim terim terletir.
 • hapşırmayı engelleyen ilaç.
 • prospektüsünde beş günden fazla kullanmayınız yazdığı halde on günlük tabletle hastaya sunulan ilaç.
 • burun akıntısı keser de, ishal yapıp burun akıntısını aratır insana
 • soğuk algınlığına, gribe birebir, mucize bir ilaç. aldıktan 15-20 dakika sonra semptomlarınız %30'a kadar düşüyor. ateşiniz geçiyor, öksürmüyorsunuz, burun akıntınız geçiyor, enerjiniz artıyor. bu zamana kadar kullanmasını önerdiğim herkes de bunu "mucize" olarak değerlendirdi, o derece. tek sevmediğim yanı tok karna alınması. yeme bozukluğu çekip, bir de üzerine hastalığa dayalı iştahsızlık durumunuz varken günde üç öğün yemek zorunda kalmak zor oluyor. yine de sümüklü olmaktan iyidir.

  bu ilacı geliştiren tüm bilim insanlarının ellerinden öperim. siz olmasanız ne yapardık bilmiyorum. biliyorsunuz, gripten ölen insanlar var yani. hele bir de benim gibi nazlılarsa her grip olduklarında ölmeye yatıyorlar. işte bu duruma gelmeden bile bu ilacın başka bir mucizesini daha görüyorsunuz:

  yıllardır hepimiz grip oluyoruz, hastalığın nasıl başladığını falan biliyorsunuz. gripteki sıkıntı ise; şifayı bir kez kaptınız mı devamı kesin geliyor. üşüttünüz mü, tamam artık, bir hafta nakavt. fakat bu kongest forte denilen mucizeyi hasta olacak gibi hissettiğinizde aldığınızda sizi grip olmaktan bile koruyor. en az 4-5 kez semptomları görmeye başladığımda aldım bir tane, grip olmaktan kurtuldum. çantamda hep taşıyorum o yüzden, hayat kurtarıyor.

  not: hayır, ilaç mümessili falan değilim. sadece bir şeyi övme veya yerme konusunda inanılmaz bir yeteneğe sahibim. siz bir de astrolojiye inanan insanların düşük zekalı olması konusunda dediklerimi okuyun. ahahahaha... (her fırsatta bunu söyleye söyleye astrolojiyi bitireceğim.)