şükela:  tümü | bugün
 • pkk nın 1 eylül 1999 da almış oldugu ateşkesin sona erdigini ve bugünden itibaren silahlı terör eylemlerine başlayacaklarını açıklayan örgüt.

  bununla da kalmayıp örgüt başkanı (bkz: zubeyir aydar) avrupa birliği'nin kongra-gel'i terörist örgütler listesinden çıkarmasını istemistir.

  (bkz: bu ne perhiz bu ne lahana tursusu)
 • hakkari'nin şemdinli ilçesi'nde iki polis noktasına taciz ateşi açıldı. gece saatlerinde ilçenin çıkışındaki iki polis noktasına, pkk/kongra-gel üyeleri tarafından roketatar ve uzun namlulu silahlarla taciz ateşinde bulunuldu.
  buradan anliyoruz ki atesini kesmemis..`
 • pkk joins #turkey.
  »» nick change [ pkk » kadek]
  »» nick change [ kadek » kongra-gel ]
  tsk sets mode +b kongra gel
  tsk kicks kongra gel (yeter mna koim)
 • bir diş macunu markasını andırmakta ismi.
 • kürtçe halkın kongresi anlamına gelmekle birlikte, türkçede yaptığı çağrışım ''ayrıl da gel"dir bunun ve tam da öyle olmuştur pkk(kadek) içinde olan bölünmeler sonucu doğmuştur.
 • yek mumluk aydınlatma gücüne sahip ampul ağbi. bu ağbi başka abi...
 • 15 ağustos 2004 itibarıyla, trt'nin haberlerinde bölücü terör örgütü sıfatı yerine yasadışı terör örgütü nitelemesiyle andığı örgüt. sanırım, bu gelişme türkiye cumhuriyeti'nin kürt politikasındaki köklü dönüşümün bir işareti.
  uluslararası terör terminolojisinde, bölücü terör örgütü nitelemesi daha çok ulusal kurtuluş mücadelesi yürüten, genellikle kırsal kesimde gerilla faaliyetinde bulunan, ancak bu mücadele sırasında terör eylemlerine başvuran örgütleri tanımlamak için kullanılıyor; hal böyle olunca, örgütün mücadele ettiği ülkede yaşayan etnik topluluğun yasal ve fiili durumu inceleniyor ve devletler, bu tür örgütlere karşı çıkmakta kararsız davranıyorlar, ya da başka bir deyişle, bu örgütleri bir tür çekirdek devlet olarak görüyorlar.
  halbuki, yaşadışı terör örgütü nitelemesi, varolan siyasal rejimi değiştirmeye çalışan ve bu amaçla terör faaliyetlerine başvuran örgütleri -ki, bunlar genellikle sol örgütlerdir- tanımlamak için kullanılıyor ve bu tür örgütler değerlendirilirken, o ülkede demokrasinin olup olmadığı inceleniyor. sonuçta, eğer demokrasi varsa, bütün ülkeler bu örgütlere karşı acımasız bir tavır alıyorlar.
  bu noktada, türkiye'nin, başta kürtçe olmak üzere, dil, dil öğretimi ve yayın konusunda attığı kısıtlı adımları daha da geliştirme kararında olduğu, dolayısıyla, türkiye'de hakları yok sayılan etnik bir azınlık ve onun için mücadele eden bir örgüt bulunmadığı savını ileri sürecek. (geçmişte, etnik bir azınlık olmadığı savunuluyor ve devekuşu politikası izleniyordu. bunun kaçınılmaz sonucu olarak da kürt örgütleri ne yaparlarsa yapsınlar belli bir hoşgörüyle karşılanıyorlardı.) hal böyle olunca da, kongra gel, bölücü terör örgütü değil, siyasal rejimi değiştirmeye çalışan yasadışı terör örgütüne dönüşecek.*
 • her önüne gelenin zart bi parti zurt bi oluşum, olmadı bi oluşumun uzantısı kurduğu şu ortamda "benim başım kel mi?" (yoo değil) anlayışına kapılmamı sağlamış terör örgütü uzantısı oluşum. benim oluşumumun daha masum emellere hizmet edecek (bkz: emellere hizmet etmek) ve adı da bundan böyle "culeyşıns" olacak arkadaşlar.

  (bkz: kongraculeyşıns)

  peşin edit: evet çok iğrenç, evet belki de zamanın ötesine gidecek ama kimse kusura bakmasın bunlarla sadece taşak geçerim ben.
 • ekim 2003'te kadek/pkk'nın benimsediği isim. ancak örgüt nisan 2005'te tekrar pkk adına dönüş yaptı.