• gratis'ten eklips marka olanından bir adet edindiğim güzellik edevatı. yüzümü bununla yıkamaya başladığımdan beri peeling yapma ihtiyacı duymuyorum, cildi pürüssüzleştiriyor, çenemdeki komedonlara bile iyi geldi. böyle dev ve bol şerbetli bir kemalpaşa tatlısıyla yüzü ovalamak gibi, bazen durularken "ay sen ne kadar tatlısın öyle^^" diye sevgi gösteriyorum çünkü aşırı sevimli, öpesim filan geliyor. fiyatı da uygun, alın vatandaşlarım.
  • gülsuyuna batırıldığında ya da ıslakken gül suyu dökülüp kullanıldığında daha da bir güzel olan tombalak.

edit: isolde'yi trollemek için değil gül suyu gibi şahane bir tonik ile kullanıldığında daha güzel bir sonuç verdiğini söyledim. gül suyuyla konjac süngeriyle yüz yıkamak dev etkili çünkü.
  • kullanırken sanki hiçbir yeterince temizlemeyecekmiş gibi gelen ama yüzü tertemiz yapan minnoş şey. internette fazla mikrop barındırıyor kullanmak sağlıklı değil silikon kullanın gibi yazılar okumuştum.youtube videolarında da luna mini tanıtanlardan aynı cümleleri duymuştum ama iki ayda bir değiştirildiği sürece bir sorun olacağını düşünmüyorum.
    fırça temizleyicilerle,keseyle mikro yırtıklar oluşuyor bununla o risk yok en azından.
  • zamanında sivilce izi tedavisi altında yaptırdığım iğrenç lazer işlemi sonrası hasarlı, hassas, karma, kıpkrmızı cildime çok iyi gelen sünger.

birkaç yıl evvel ilkin missha'nın sitesinde görüp kullanmıştım. küflenince attım ve bir daha da almadım.

geçenlerde cildime yararlı zannederken zarar verdiğim birçok şeyi fark ettiğimde hassas ciltlerde peeling uygulaması için bu süngerin önerildiğini gördüm bir kez daha. artık gratis, watsons, miniso kozmetik marketlerde bile satılan bir ürün olduğunu keşfettim. hatta miniso'da tamamen soya fasulyesinden yapılmış başka bir cilt temizleme süngeri de keşfettim. onu da aldım.

yanlış temizleyicilerle cildimin koruyucu bariyerini daha da hassaslaştırdığım için süngeri sadece suyla ıslatarak kullanıyorum sabah akşam ve sonuç gerçekten inanılmaz. sanki yüzümde kalın, soyulması gereken deri tabakası hissi tamamen gitti. t bölgemin yağını, yanaklarımın kuruluğunu, cildimdeki rahatsız edici ölü tabakayı, kiri nazikçe temizledi. organik temizleyici alamadığım için sadece su ve konjak sünger kullanarak cildimin temizlendiğini görmeyi ummuyordum açıkçası.

sonrasında gülsuyu ile cildimi sildiğimde pamuğa hiç kir artığın bulaşmamış olması da gerçekten temizlediğini gösteriyor. ardından pamuğa damlattığım zeytinyağı ile cildimi nemlendirdiğimde hiç olmadığı kadar yumuşak ve temiz bir sonuç elde ediyorum birkaç gündür ve biraz olsun kendimi affetmemi sağladı bu gelişme. çünkü bu sünger, cildin ph (alkali ve asit oranı) dengesini de sağlıyor.

hassas ciltlerin kesinlikle peeling yapmaması gerektiğini bilen herkese bu sünger önerilir.

düzeltme: imlâ
  • şerbete batırırsanız trileçe olur.
  • başlarda kullanımı ne kadar kolay olsa da, bir süre sonra şekli bozulmaya ve incelmeye başlıyor. bu nedenle ortalama ömrü 2 ay. artık su çekemez olduğunda atmak gerekiyor. sade kullanılabilir ama yüz temizleme jelleri ile kullanıldığında daha iyi etki ediyor bence. watsons'ta satılan eklips marka olanını önerebilirim.
  • sadece suyla bile cildi tertemiz yapan, hafiften aydınlatan, cilt temizleme ürünü. keşke daha önce keşfetseydim.
  • bir çeşit mucize benim için. siyah noktaları hakikaten geçiriyor ve yüzü yumuşacık yaptığı kesin. o çok pahalı yeni nesil temizleme aletlerine para dökmek yerine buna şans verdiğim için mutluyum.

ilgilenenler için benim kullandigim ve memnun olduğum ürün; yves rocher
  • iyi köpürüp cildinizi pürüzsüz hale getiriyormuş.
    safi palavra gibi.
  • bir tür sünger. konjac isimli bitki özüyle bezenmiş olmasından mütevellit kozmetik amaçlarla kullanılır. kendisi de bitkisi gibi yumru gibidir. siyah noktaları gidermek başta olmak üzere cilt namına güzelliği getirir falan.
hesabın var mı? giriş yap