• evrimini tamamlayamamış yazar. yüzbin yıl geride.
  • sanirim sii masallariyla büyümüs bu arkadas. özellikle hic bir kaynak göstermeden "magara olayinin asli sudur" deyip hz.ebubekir hakkinda söylediklerinden sonra kendisine "sen nerden biliyon haci, orada miydin? demek istiyorum.
  • kendisine oha, el insaf dediğim yazar. tesadüfen hz. ebubekir hakkındaki entry'sini okudum. hz. ebubekir müşrikler görsün diye mağaradan ayağını çıkarıyormuş ama yılan sokmuş. gülsem mi ağlasam mı bilemedim. o zaman niye bağırmamış? hem yılan sokunca daha iyi bağırırdı. dilini de güvercin mi yemiş? demek allah insanın basiretini bağlayınca böyle oluyor. stalin'i savunan bir kısım türk solcuları da aynı böyle.
  • entrylerinden anladığım kadarıyla türk soylu olmayan bir alevi.

benim için sıkıntı yok ama entrylerinde sürekli olarak sünniliğe, kemalizm'e ve atatürk'e nefret boyutunda "eleştiriler" yöneltmesi , sünni kökenli agnostik bir türk olarak canımı sıkıyor.

eğer eleştireceksen, islam dinini komple eleştireceksin. sünni mezhebini eleştirip aleviliği eleştirmemek olmaz.

sorsanız, muhtemelen ateist olduğunu söyleyecektir ama alevinin ateisti de ancak bu kadar oluyor işte çünkü türkiye'de alevilik mezhepsel bir kimliğin çok ötesinde. hem etnik, hem mezhepsel hem de siyasi bir kimlik olmuş.
  • gece gündüz devlet düşmanlığı propagandası yapan alevi görünümlü dersimli bir ermeni olması muhtemel kişidir.

kafasında sünni=türk gibi bir algı var ve ulu önder mustafa kemal atatürk'ün kurduğu devlete utanmadan sünni mezhepçisi diye iftira atıyor. yok neymiş devlet alevileri dışlıyormuş falan. bu ülkede cemal gürsel gibi alevi birisi genelkurmay başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı bile yaptı. başka örneğe gerek yok bu salak mezhepçi propagandaları çürütmek için.
  • yıl olmuş 2012 ve maalesef ekşi sözlük bir zamanların bilgi yuvası olmaktan çıkıp leş yuvasına dönmüş. bu işte bu arkadaş gibilerin payı tabiki büyük. bilmediği, fikir sahibi olmadığı bir konuda en geniş bilgilere sahipmiş gibi ahkam kesen bu zümre burayı çöplük yapacak işte... he canım, trabzon rum'du...
  • kemalizmi türkiye'yi sünnileştirmek ile suçlayıp, memleketteki her kötü şeyin sebebini sünnilik ve kemalizm olarak gören bir alevi mezhepçisi.

her türlü mezhepçiliğe ve dinciliğe karşıyım, kimse kusura bakmasın.
    sünnilere nefret besleğen alevinin, kafa kesen sünniden farkı yoktur gözümde. eline fırsat geçse, çoğunluk olsa, aynı şeyi kendi de yapar çünkü.
  • aleviler insanin aklina bakar, ileri goruslulugune bakar dedim diye bana midesizligin boncuk takacak cinsten yazmis arkadas. kendisine kafatasinda tasidigi ve beyin diye nitelendirdigi fakat var olmayan yere o boncugu takmasini onerdim. umutsuz vaka ama belki ise yarar.
  • sünnilerin yaşadığı yerde hoşgörü olmaz tarzı bir yazısından sonra şöyle bir mesaj attım kendisine

''sünni,alevi,hristiyan,yahudi olmadan önce insan olmak lazım
    mezhepçilik yaparak ne kazanmayı amaçlıyorsunuz ki?
    sünninin yaşadığı yerden de iyi çıkar alevinin yaşadığı yerden de iyi çıkar
    hoşgörü dine değil insanlığa bağlıdır''

gelen cevap şu

''aleviler ezik olsun gebersin sindirilip yok olsun yani?''

benim düşüncem bu hesabı alevi düşmanı biri yönetiyor
    diğer insanları alevilere karşı kışkırtmaya çalışıyor
    ama yemezler
  • dhkp-c ve pkk'yı terörist olarak görmeyen bir kişilik. ayrıca sürekli olarak atatürk'e, diyanet işleri başkanlığını kurduğu için sallar. o beğenmediğin diyanet olmasaydı, bu sünni halk çoktan ışid zihniyetli cemaatlerin elinde militan olur, toplu alevi katliamlarıyla memlekette bir tane bile alevi bırakmazdı. dib'i son 18 yıllık performansına göre gömmek salaklık değilse, art niyettir.

https://i.hizliresim.com/dztvyl.png
hesabın var mı? giriş yap