• iflas etmek üzereyim, ediyoooorum, eeett...

konkordatonun iflastan farkı şu cümlenin henüz bitirilmemiş olmasıdır. keşke daha türkçe bir kelime ile ifade edilseydi.
  • çok karizmatik görünen sözcük. sırf bunun için milyoner olup, milyonlarca doları yönettiğim bir şirket kurup bunu ilan edesim var.

-karşim geçen gene konkordato ilan ediyorum tamam mı, ama nasıl batmışım nasıl batmışım bildiğin bitmişim! muhasebeciye soruyorum kasada ne kadar var, ne kasası dedi! aga verdim konkordatoyu dedim alacaklılara ya babayı alcanız ya da azar azar bekliceksin ödicem.

böyle deyince pek karizmatik gelmedi. ama ilan edicem bunu günü gelince.
  • zenginlerin dilinde iflas etmek.
  • 2018 modası. bir zamanlar ofsayt nedir sorusu tek derdimizdi şimdi hep beraber bu terimi öğreniyoruz.
  • günümüzde bir çok şirketin nakit varlıklarını sistem dışına çıkarıp iflas yerine

kullandıkları maskedir.

adam yaklaşan fırtınadan önce gemiyi güvenli bir limana çekip

fırtına sonrası yine yelkenlerini açıp, açık denizlerde yüzmek istiyor.

olur da fırtınanın şiddetinden limandaki gemiler bile zarar görürse

o zaten çoktan o gemiyi terk etmişti.

elbet fırtına bitecek ve biz bu adamları yine patron olarak hayatımızda göreceğiz.
  • bu olayın kaldırılması lazım çünkü büyük firmalar batmayacak bile olsa bunu kullanıyorlar ve olan borçlu olduğu firmalara oluyor.küçük esnaf konkordatoya başvuramayacağına göre büyüklerde yapamasın.adamlar hayatını yaşamaya devam ederken tedarikçileri batıyor kendi iş bilmezlikleri yüzünden.para bile verildiğini duydum kayyum atansın diye ki daha neler vardır.
  • şu anda herkes soluğu mahkemede alıyor konkordato için ve asıl amaç emin olun ki borçtan kaçmak şirket kurtarmak falan değil.
  • çok karizma bir kelime, insanın gidip şirket kurup sonra da ilan edesi geliyor, o kadar karizma.
  • bugün itibariyle (bkz: beta ayakkabı)nın da ilan ettiği durum.
  • beta ayakkabının da kervanına katıldığı, sözde planlı borç ödeme anlaşması. bu anlaşma ne kadar yaygınlaşırsa zincirleme olarak bundan etkilenecek firmalar artacaktır. bir firmanın bana borcu var diyelim ve tahsil edemiyorum, dolayısıyla bu sefer benim borcumun olduğu firmalara da ben ödeme yapamıyor ve konkordato ilan ediyorum. bir nevi sonun başlangıcı.
hesabın var mı? giriş yap