şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dilimize " dunyada bir kose adi" altinda çevrilmiş, daha evliliğin ne demek olduğunu bilmeden evlenmiş, iyi niyetli - saf bir nevi heidi diyebileceğimiz karakterinin hikayesiyle paralel olarak 2. dünya savasinin orta düzey bir japon ailesine etkilerini gösteren harika bir anime .suzu'nun naif safliklari tum anime boyunca tebessumunuzu yüzünde tutarken yasadigi yerin hirosima ya yakinliği nedeni ile sonunu her daim korku ile beklediğiniz yer yer gözlerinizi dolduran bir yapit.
    yapim sureci ile alakali ilginç bir bilgi de animenin japon halkinin maddi katkilari ile izleyici ile bulusmasi.daha once manga olarak basilan bu eser halkin ilgisine mazhar olunca animasyonu yapilmasi gündeme geliyor. finansmani içinde bir nevi havuz oluşturuluyor .bu havuzun dolmasi ve hatta tasmasinin (hedeflenen 20 milyon yen toplanan 39 milyon yen)akabinde proje hayata geçiriliyor. naçizane tavsiyem seyredin seyrettirin. ıngilizce olarak ta " ın this corner of the world" ismiyle ulaşabilirsiniz.
  • animedir her turlu izlenir diye, indirip koseye koydugum, bir pazar sabahi anime seansinda izlerim diye beklettigim animasyondu kendisi.

    icim ezildi icim.. guzeldir hostur ama, neseli sen sakrak moddayken izlemeyin, ambale olursunuz..