şükela:  tümü | bugün
 • bir kisiyi bir grubu bi suru kisiyle canlı olarak seretmek...
 • ulkemizde diger ulkelere nazaran oldukca amatorce duzenlenen organizasyonlardan biri. ozellikle ingiltere ve almanya'da muzikle beraber hayran birakan sovlar da yapilmakta. kisiye hem gorsel hem de duyusal zevk veriyorlar. insallah ulkemizde de bu tur konserlerin orneklerini gormeye baslariz.
 • sevdiğin gruba tapmak ya da ondan nefret etmek için birebir...
 • öncesinde soundcheck olan hede .
  (bkz: soundcheck)
 • bir müzik gösterisi.
 • (bkz: bis)
 • genelde sarkilarin aslindan farkli olarak calindigi, sarkicilarin da "yorumculugumu gorsunler" diye daha degisik* soyledigi aktivite. bu yeni duzenlemelerin albumdekinden daha guzel olmasi pek alisilagelmis degildir. (bkz: konserde sarkiyi bambaska kilmak)
 • gruplarin, sarkicilarin ya da muzisyenlerin seyirci onunde gosterdikleri canlı performanstır. genellikle grupların konser verme amacı para kazanmak degil album satışlarını konser verdikleri ulkede artırmaktır, cünkü gruplar eger cok album satarlarsa cok para kazanırlar. zaten popüler grupların (bkz: coldplay), (bkz: oasis) hele bir de yeni albüm cıkardılarsa; buyuk pazarlarda turneler yapmasının sebebi de budur. böyle gruplar turkiye'ye ya da az gelismis diger ülkere geldikleri zaman karsilarindaki kalabaliga ve coşkusuna tabiki sasirmaktadir, cünkü böyle bir sey beklememektedirler. bunun sebebi ise şudur ki: bu tür ülkelerde cok fazla albüm satılmamaktadır, bu ülkelerde korsan cd, korsan kaset diye bir sey vardır ki, o büyük pazar denen ülkelerde yoktur böyle şeyler. (yani kayıt dışı popülerite)
  yabancı grup veya müzisyen konserleri icin türkiye'de son 5 senedir cok büyük bir gelişme olmuştur, ve daha yeni yeni gelişmekte olan bir sektördür. zaten bu yüzdendir ki konserler yapılsın diye dizayn edilmiş bir tek mekan yoktur. hatta böyle bir sektör yoktur bile. yine de cok kısa aralıklarla cok fazla grup ve sanatçı gelmektedir artik.
  türkiye'de bu tür konserler yapmak zordur çünkü dolar cok pahalıdır. doların çok pahalı olması, gruba verilen paradan, ses ışık sistemlerine, uçak paralarına kadar her türlü masrafın çok fazla artmasına sebep olur. ingiltere, almanya ...vs gibi ülkelerde işte bu yüzden hersey cok daha kolay olmaktadır ve de daha güzel. alım gücü daha yüksek olan halklara sahip oldukları icin konser biletleri bile daha pahalıdır bu ülkelerde, türkiye'ye göre.
  her türlü aksaklık ve zorluklara ragmen, yine de artık cok güzel şeyler(konserler) olmaktadır türkiye'de de, ve de zamanla bunlar daha da gelişecek ve daha düzgün işleyen bir sektör haline gelecektir mutlaka.
 • yüksek bir platformda bir takım insanların yanıp sönen renkli ışıklar altında bazı üzerinde tel olan kutulardan ses çıkararak, bazı gergin derilere vurarak ve çoğunlukla en öndekinin aazıyla bi takım sesler çıkardığı ve bu bütün seslerin bazı makineler yardımıyla yüksek bişekilde bazı kutulardan çıkarıldığı anlamsız insan icadı. bu platformdaki insanların baktığı yönde genel olarak bir güruh insan doluşmuş onlara dooru bakmaktadır ve sesler arada kesildikçe bunlar ellerini birbirine vurarak sevinç gösterisi yapmaktadırlar. yani hoş bişey diil. ucunda para yoksa asla gidilmemesi lazım...
 • (bkz: )
hesabın var mı? giriş yap