şükela:  tümü | bugün
 • görüşü kapatıp kapatmamasından bağımsız olarak nefret ettiğim insan tipidir bu telefonların sahipleri. konserin, aktivitenin vs. başlamasıyla beraber yüzeye periskopunu çıkaran denizaltı misali o kolu kaldırır havaya ve bilse kangren olacak yine de indirmez sonuna kadar. tabi haliyle anın tadını da kaçırır bu manasız uğraşla. yıllar sonra konusu açıldığında ben de oradaydım ve inanılmazdı deyip dakikalarca atmosferi anlatmak yerine, arşivde duran videoyu izletmeyi tercih etmiştir şimdiden aynı zamanda.
 • şahane bişeydir. kullanmışlığım yok ama bu bir gün taşaklı bir kişi, grup konserine gidersem çekim yapmak için kullanacağım. düşünsene, hem bu gözlerle canlı canlı izliyorsun, hem istediğin zaman mesela 30 sene sonra o konserde bulunduğun noktadan atmosferi bir daha hissedebiliyorsun. (düşünemedi) bunu düşünemeyen tipler sadece ekrandan bir şey izlemeyi seviyon sen düzeyine indirebiliyorlar, siktir edin bu tipleri. düşünsene torununla konser kaydını izliyorsun, aha diyorsun bu şarkıdan sonra şu şarkıyı çalacak, sahnenin sağına dikkat et adam gaza gelip gitarını kıracak bi on saniyeye vb. anı birebir gene yaşarsın.

  not: kolumun kangren olacağını bilsem indiririm tabi, ne alaka ya
 • başkalarının zevkini kendi zevkinin üstünde tutan ve başkaları için yaşayan içi boş insanların telefonudur.
  bu tipler anı kaçırdıklarının farkında değildir malesef.
 • bu akşamki nick cave konserinde de bolca görebileceğimiz enstantane
 • ben bunun epik versiyonuna şahit oldum.

  olay chris botti konserinde geçiyor.

  konserin bir yerinde chris botti sahneden seyircilerin arasına indi. biraz yürüdü, koridorun tarafında oturan bir kadının yanında durdu ve kadın için trompetiyle solo bir performans ortaya koydu.

  eğer gözünüzde canlanmadıysa bir benzerini buradan izleyebilirsiniz.

  şimdi benim gittiğim konserdeki kadın ne yaptı? telefonunu çıkarıp, trompete doğru soktu. adamcağız kadınla göz göze gelmek yerine elma logosuna baktı tüm şarkı boyunca.