şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
411 entry daha
  • miyoptan dolayı 4 yıldır optik gözlük kullanıyorum. fakat kendimi bildim bileli gözlerim güneş ışığına karşı aşırı hassastır ve bu yüzden yılın büyük çoğunluğunu güneş gözlüğüyle geçiriyorum. son 2 yıldır sadece araç kullanırken falan lens kullanıyordum. numaralı güneş gözlüğü alsam daha kolay olabilirdi ama almadım ve lense yöneldim. başlarda güneş almayan ortamlarda optik gözlük takıp, güneşe çıkacakken güneş gözlüğü takıyordum ve görme kalitemin düşmesini çok umursamıyordum. fakat son zamanlarda hem göz numaralarım büyüdü ve görme kalitem düştü hem de sürekli araç kullandığım ve maskeden dolayı buğulanan gözlük camları yüzünden, dışarıdayken tamamen lense yöneldim. evdeyken hala optik gözlük takıyorum. haliyle önceden ayda en fazla 3 kere falan lens takarken şimdi neredeyse her gün lens takıyorum. acuvue oasys aqua marka günlük lens kullanıyorum. 30 gün dolunca değiştiriyorum. eve gelir gelmez lensimi çıkarıp temizliyorum. asla lensle uyumadım. yani titiz davranıyorum. fakat tüm bunlara rağmen lensi taktıktan 4-5 saat sonra sanki buğulanma oluyormuş gibi geliyor ve netliği düşüyor. başlarda çok sık lens kullanmadığım için bunu fark etmedim ama artık neredeyse her gün taktığım için bunu fark ediyorum. markayı mı değiştirsem ya da ne yapsam bilemedim. bu konuda deneyimi olan suserların yeşillendirmesini bekliyorum.
17 entry daha