şükela:  tümü | bugün
 • geçtiğimiz günlerde açılmış, yeni bir plak dükkanı.

  tomtom mah. yeni çarşı cad. 60/a, beyoglu, turkey
  (0212) 243 8680

  https://www.facebook.com/kontrarecords
  http://www.kontrarecords.com/
  https://twitter.com/#!/kontrarecords
 • geçenlerde 10 liraya black sabbath plağı aldığım yer. uygun fiyatlarıyla gönüllerimizi fethetti.
 • gayet hoş bir plak dükkanı. şimdiye kadar görüp gezebildiğim pak dükkanları arasında en hoşlarından. düzenli ve kaliteli sistemleri ile de plakları deneyebiliyorsunuz. gidip görmekte fayda var. ayrıca cd de satıyorlar tabii ki.
 • hiç bi dükkanda görmediğimiz plaklara sahip olan, yeniliklere açık insanların sahip olduğu güzel dükkan. arşivleri daha çok elektronik müziğe doğru olsa da klas müzik dinleyen herkesin kendine göre bir şeyler bulabileceği ve yeni açılmasına rağmen hiçte az olmayan bir listeye sahip olan yeni oluşum. avrupa yakasının ihtiyaçlarından biriydi iyi bir plak dükkanı, kontra bu açığı kapıtmaya yeminli gibi duruyor. bu dükkandan alacağımız çok şey var. sonic youth recordings'in bastığı ilk uzunçaları aldım mesela, umarım geri kalanını da yakında toplayabilirim sayelerinde. son olarak, fiyatlarının da gayet ucuz ve olması gerektiği gibi olduğunu eklemek istiyorum. kısaca adam kazıklamak için değil müzik uğruna çalışmak istedikleri her hallerinden belli. nice senelere kontra.
 • gittim. gördüm. aldım. güzel bi dükkan olmuş. fiyatlar hiç fena değil. klasik müzik adına klas şeyler var. ben sevdim yani.
 • the moody blues'un cok uzun zamandir rastlamak istedigim bir plagi ile gecemi senlendirmis dukkan. seviyoruz cok boyle yerleri.
 • sahibi okan aydın'la (fasitdaire) çok garip bir ilişkimiz var. düşünceleri yanındaki arkadaşı tarafından aktarılan, kendisi konuşmayan dörtgöz desem kesin tanır mesela. güler misin ağlar mısın...

  kontra plak sayesinde murcof, donato wharton ve floex gibi sanatçıları tanıma fırsatımız oldu. okan, kaliteli müzik anlayışı geniş bir insan. bir türe veya döneme takılıp tek yönlü öneriler vermektense, çeşitli tür ve dönemleri hem kendi inceliyor, hem de kendisiyle paylaşılan yorumlara değer veriyor. bu açıdan bir benzeri daha yok ülkemizde. dünyanın çeşitli yerlerinden, irtibata geçtiği butik müzik şirketleri aracılığıyla, başka yerde bulamayacağınız plaklar getiriyor olması bile tek başına yeter gerçi.
 • burası ile ilgili daha önce bir entry girmiştim. şimdi bir tane daha gireceğim. şimdi burası açılalı çok olmadı, fakat daha şimdiden, tüm türkiye için konuşamayacağım ama en azından istanbul için rahatlıkla söyleyebilirim ki en iyi ve en faal plakçıdır. sadece plakçı değildir işte, olayın güzelliği de buradan kaynaklanıyor zaten. görebildiğim kadarıyla müşteri kitlesi ile olan ilişkilerinden tutun da sosyal medya'yı aktif kullanmalarına, albüm kovalamalarına ve bu kovalamalarda sadece yurt içi ile sınırlı kalmamalarına kadar süper niteliklere sahip bir tükkan burası. sahibi ise zaten müzik gönüllüsü olduğu ilk iletişiminizde anlaşılıyor. pek çok türe hakim gibi. çok güzel önerilerde bulunuyor. aynı şekilde hi fi donanımları da özellikle ülkemizdeki diğer plakçılarla karşılaştırıldığında çok ilerde. çeşitlilik derseniz zaten ülkemizde buradan daha iyi bir dükkan yok. eğer ki aradığınız bir albüm varsa ve sadece yurt dışından bulabileceğinizi düşünüyorsanız, o albümün burada olma ihtimali var. bir de buraya sorun bakalım. aynı şekilde müziği güzel de takip ediyorlar. yeni çıkan albümlerden konserlere kadar son derece haberdarlar ve bilgililer. bir gidip görmekte yarar var. hele ki plak tutkunu birisi iseniz kesin gidin, hatta iletişime geçip iletişimi koparmamaya çalışın.
 • şimdi büyük konuşmak gibi olmasın ama istanbul içerisindeki en iyi dükkan bu konuda. fiyatları da oldukça iyi, hatta şu an nakite %20, kredi kartına %10 indirimleri var. insanın bütün dükkanı alası geliyor bunu da görünce. elimde my bloody valentine'ın isn't anything'i ile mutlu mesut ayrıldım dükkandan. tişikkürler kontra plak.
 • icinde muzik sevgisi barindiran, genel anlamda istanbul'un ihtiyacini karsilayan, ozel anlamda ise bende 2. ev hissiyati uyandiran plak dukkani.