şükela:  tümü | bugün
  • ön edit : pebbles nickli yazar şunu eklemiş
    --- spoiler ---

tweetlerde anne olayin basini anlatmamis. daha oncesinde bebegin hasta oldugunu, baska bir doktorun iki tane ilac verdigini, oksuruk gecmezse tekrar kontrole gelin bir kac gun sonra dedigini, oksurugu devam ettigi icin hastane kontrole gittiklerini eklememis. ikinci kez gittiklerinde once bakan doktor izindeymis. baska kaynaklarda boyle anlatmisti olayi.

--- spoiler ---

tamamen sağlıklı çocuğunuzu alıp rutin kontrol için hastaneye götürüyorsunuz, sonrasında doktorun verdiği ilaçlar ve tedaviler sonrası fenalaşarak hastanede vefat ediyor.

şuradaki twit dizisinde anlatılmış son derece üzücü bir olaydır.

edit: olay daha önce iki kere başlık olarak açılmış ama ilgi görmemiş. bu başlık gündem olacak sanırım. annenin anlattıkları doğru ise çok ciddi bir hukuki durum var.
  • bu annenin anlattıkları doğru ise doktorun cinayetten yargılanması gerekir.
  • sağlıklı bebek akşam mı gitmiş kontrole. olay zaten yargıda. manipülasyon yapmayın.
  • bu annenin yaşadıkları dünyanın en zor şeyi. allah sabir versin.
  • (bkz: ali emir için adalet istiyoruz) konusu açılmış
  • "beni türk hekimlerine emanet edin" felsefesinden nerelere gelmiş olduğumuzu gösteren hazin hadisedir.
    evladı olan olmayan herkes bu acının boyutunu az çok kestirebilir diye düşünüyorum. aileye sabır diliyorum. katlanılır bir acı değil.
  • düzgün türkçe konuşamayan doktor ifadesine takıldığım acı verici olay. acaba doktor neden yabancı? bu ülkede doktor yetişmiyor mu? yeni türkiye ve yeni türkiye'ye itelenen sağlık siteminin kurbanlarından sadece biri. halk devlet hastanelerine güvenmediği için mantar gibi biten özel hastanelere gidiyor ama yine olmuyor. devlet hastanesinde hükümlü gibisiniz, özel hastanede müşteri gibisiniz. hele devlet hastanelerinin aciline düşersen işin allah'a kalmış. bu ülkede aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyık.
  • nefesim kesildi okurken, kanım dondu. devlet hastanesinde yüzüne bakmaya tenezzül etmeyen doktorlarla mutahap olmamak için bir torba para dökerek özele gidiyorsun evladından oluyorsun.
    nasıl bir düzendeyiz aklım almıyor!
    ne kadar ucuzladı böyle insan hayatı bu memlekette aklım almıyor!
    adaleti sosyal medya gücüyle elde etmeye mecbur bırakılmamızı da aklım almıyor!
    şansa yaşıyoruz resmen...