• teknolojinin artık o kadar da olsun dedirten bi boka yaraması olayıdır.
  • sen şimdi tam olarak nerdesin gerilimine son verir.

kıskanç eşlerin dostu.
    yalanı huy edinenlerin amansız düşmanı.

film çevirenler için son derece tehlikeli bir teknoloji.
    kaçak et kesenlerin baş belası.

aksiyom: (bkz: erkeğin konum at ricası kızın şarjını o an bitirir)

- askitom yaa, sen vatsaptan konum at dedin ya, iste tam o anda şarjım bitti.
    - tüh. peki sana aldığım yedek şarj deposu?
    - annemlerde unutmusum bitanem.
    - hay allah. arabada dursun diye aldığım şarj seti?
    - senle konustuğum esnada arabayı yıkamaya vermiştim.
    - o sırada ablanlaydın dimi? dur bi açıp ona sorayım şarj aletini annenlerden alıp buraya getirebilir mi diye. nasılsa kızcağızın yolunun üstü.
    - iyi dedin, getirir valla. ama şimdi sinemadadır. çıkınca ararız.
    - tamam o zaman. hem zaten sen ara sor... kendi ablan, kendin konuş.
    - hahaha doğru söylüyosun hihihi ilahi.
    - sürahi. ama hoparlörü açık tut da ben de ona bir selam söyleyeyim.
    - ...

.
  • özellikle de benim gibi sosyofobik insanların çok işine yarayan watsapp özelliği.

yol sorup gereksiz sosyalleşme derdine son!!!
  • yeterince yaygınlaşmadı ama çok işe yarayan bir şey.
  • google maps navigation kullanılarak bir yere gidilecekse, kişinin işini daha da kolaylaştırabilecek yöntemdir.
  • hayat kurtarandır. birilerine şuraya nasıl giderim diye sormaya gerek bıraktırmazdır.
  • akıllı telefonun belkide hayatıma kattığı en anlamlı, elle tutulur, işe yarar özelliği.
  • teknolojinin geldiği noktayı en güzel ifade eden terimlerden biri. ona buna yol sormaya gerek kalmadan istediğiniz yere gidebiliyorsunuz böylece.

kullanınız, kullandırtınız.
  • sene 2002. liseye yeni başlamışım. hazırlıktayız. bireysel cepleşme yeni yeni yaygınlaşıyor. ben de çökmüşüm hemen pederin nokiasına. bir kısa mesajın 2kontör olduğu zamanlar.
    neyse, bi çağrı atmak muhabbeti dönüyor etrafta. lan diyorum bu ne ola ki? arayıp konuşmak değil. mesaj atmak değil. ikisinin arası bi şey ama nerden atılıyor, kaç kontör gidiyor bilmiyorum. ama biliyor gibi yapıyorum kimseye çaktırmıyorum.
    en son arkadaşla buluşmamız gerekiyor birgün. çağrı at ben inerim diyor serviste. tamam diyorum. atarım, sen de inersin. evlerinin önüne geliyorum akşamüstü. çağrı atmam gerekiyor. arıyorum. meşgule alıyor pezemenk. bi daha arıyorum. gene meşgul. 5 dakka sonra iniyor. ulan tuvalletteydim ne iki de bir çağrı atıyorsun. anladık ilkinde.
    haaaa diyorum. demek çaldırıp kapatmakmış.
    yıllar sonra konum at gelelim kanka diyorlar. ben gene bi duraksıyorum. allahtan gugıl az kontör yiyor şimdi.
  • antik çağın yeryüzü tanrısı konumat'a yapılan duaların kabul edilmesiyle ortaya çıkan teknolojik bir fenomen.
hesabın var mı? giriş yap