• muhtemelen en unlu ilhan irem sarkısı.

sazlıklardan havalanan bir ördek gibi sesin
    ürkek şaşkın kararsız duyuyorum
    ve sen bir gökkuşağı kadar güzelsin
    rengarenk biraz sonra gidecek görüyorum
    ve ben yağmurlar altında bir yolcu
    ıslak yorgun tutkulu yürüyorum

sensiz ben yolumu bulamam
    haykırmak istiyorum
    konuşamıyorum konuşamıyorum konuşamıyorum
    ko0nuşursam gözyaşlarım beni boğacak
    biliyorum görüyorum duyuyorum
    konuşamıyorum

bu ayrılık akşamında sen sustuğuma bakma
    konuşmaya yüzüm yok beni anla
    söyleyemediklerimi bak gözlerimden anla
    her zaman yanımda kal hiç bırakma
  • ya burada bir ördek gibi sesin derken, yani nası ördek yani, o belli olmuyo hiç
  • aslinda seneler once kirkbeslik olarak ilk yayinlandiginda sadece "ayrilik aksami (sazliklardan havalanan)" olarak yayinlanmis, ama sonra dunden yarina toplamasina konusamiyorum olarak girmisti.. isim kargasasi bir derece normal.. ama tekrar tekrar zikretmenin de anlami yok tabii..
  • birisinden "egh egh ergh ughr grhhg rgug arghh erghh erghh ghhhuhg" şeklinde sesler duyduğunuz zaman size iletilmek istenen mesaj.
  • genellikle dişçiden uzun bir operasyondan çıkmış arkadaşların size ilk söylemeye çalışacağı söz. tabi karşınızdaki kişi "hadi len konuşuosun işte, konuşamasan nasıl konuşamıyorum dicen" gibisinden bir cevapla zaten bok olan durumu iyice bok edebilir.(bkz: ne dedim ben)
  • bazı durumlarda konuşamamak öyle habis bir durum yaratır ki, insan konuşamadığı için ya bir insandan gider ya da kendinden.
  • (bkz: kekeme)
  • bir dizi sayesinde duydugum ve ertesi gün en az 60 kere dinledigim muhteşem şarkı...
  • nilgülün son albümünde yorumladigi sarki. sahibinin sesinden dinlendiginde bambaskadir.
  • (bkz: konusamamak)
hesabın var mı? giriş yap