şükela:  tümü | bugün
  • ilkokulda sinif baskaninin sinifta dersi dinlemeyip konu$an yada ba$ka $eyler yapan cocuklarin isimlerini tahtaya yazmadan once attii ba$lik
    ezici bi$idir orda isminin yer almasi
  • ismimin her zaman orada yazili olmasindan gurur duymusumdur..duymasam da yazilicak nede olsa:)
    ama en kötüsü bizim ortaokulda orada ismi yazili olanlardan para alinmasiydi..bütün parami sömürdüleeerrr..
  • cok carpi aldim cok dayak yedim o listede ust siralara ilerlemekten dolayi. cem yilmazin dedigi gibi bi gun umarim o carpilardan dayak degil para yerim.
  • bir ilkogretim zorunlulugu idi.ogretmen derse su veya bu sebeplerden dolayi gec gelirse o arada konusan cocuklarin ismi ya tahtaya ya da kapali zarf usulu bir kagida yazilirdi sinif mumessili tarafindan.isim yazmak yetmez rutbe de varilirdi, carpi vesaire.
    bazisi cok carpi oldugunda x nin yanina parantez acar rakama yazardi.x nin saginda 70 rakami gordugunu bilirim ismimin, guzel dayak, papara yedigimi de bilirim.
    amma iyi ki yemisim dayagi, iyi ki yemisim paparayi.
    bugun iki kolumu onumde kavusturup bacaklartimi capraz yapip uslu cocuk pozu aldigimi hatirlasam suracikta keserdim bileklerimi.
  • (bkz: sdbo)
  • liste bazen konusan listesine donusurdu.misal bi keresinde sdece ben konusuyordum, bu listenin editorune cemkiriyordum, o da artislik yapip lar cogul ekini silmis, konusan diyerek adimi altina yazip elli carpi atmisti.onun akabinde sinifa gelen hoca da bi o kadar carpi atmisti iki yanagima.
  • bi de oraya ismi girenlerden karaktersiz olanlar susup sinif baskaninin gozunun icine bakarlardi. iste sustum hadi sil bi centigimi diye. silmezse iste sustum olm 5 dakkadir susuyom silsene!! diye serzenirlerdi hic yuksunmeden.
  • listenin yetersiz oldugu durumlarda bazen tahtada iki adet liste olurdu. konusanlar ve cok konusanlar. buyuk ihtimalle ogretmen geldiginde konusanlar listesi silinir cok konusanlar gammazlanirdi. bu tur durumlarda da sosyal bir taki adaletsizlikller gorunurdu. sinif baskaninin asik oldugu kiz ve yakin arkadaslari adam kayirma muessesinden her zaman yararlanirlardi. sinif baskaninin ilk once bagirarark daha sorna sessizce bir atmaca gibi sinifi izleyerek tahatayi carpilarla donatmasi ufacik cocuklarin bile nasil otoritenin gucune kapilip nazi ss subaylarina dondukleride insanda hayret uyandirir.
  • eger sinif azginsa, cocuklarin konusmakla kalmayip her turlu boku yemeleri sebebiyle cogu zaman 'konusanlar' degil, 'yaramazlar' basligi kullanilirdi.
  • bizim sınıfta bu listenin başlığı "kuduranlar"dı.