• susmak değildir.. keşke olsa da, bittiği zaman söylenecek ve anlaşılacak kelimeler uçuşsa etrafta.. keşke bir ihtimal olsa, anlayabileceğin ve anlatabileceğin.. ama konuşmuyorsan, tükettiğin şey o ihtimaldir işte.. söyleyecek söz olmadığından değil, konuşacağın insan olmadığından ya da yanlış olduğundan..
  • zor...
    4 gün konuşmadım kimseyle, tek kelime etmedim. arayan soranların telefonlarını otomatik yanıtladım; "toplantıdayım", "yoldayım", "seni daha sonra arayayım" diye. mesajla hallettim tüm işlerimi. baktım ki gidişat iyi değil, biriyle konuşmam gerek; hemen arabayı ispark a çektim...

- ispark a hoşgeldiniz.
    + hoş buldum.
    - ödemenizi çıkışta kredi kartı ya da istanbul kartınız ile yapabilirsiniz.
    + biliyorum, şahane oldu. yakında bankamatik de yok, insan para çekmeyi unutunca büyük eziyet oluyordu...

sohbet biraz yavan kaldı, kesmedi. arabanın içine gömülüp spotify ı açtım.

-spotify dinlediğin için teşekkürler.
    + rica ederim.
    - ciddiyim.
    + ben de...
    - radyo dinliyor olabilirdin...
    + olabilirdim.
    - kaset çalıyor olabilirdin...
    + zor ama evet, olabilirdim.
    - plak çalıyor olabilirdin...
    + evde olsaydım...
    - ya da 8 parçalı teyp dinliyor olabilirdin...
    + vaaay güzel aletti ha onlar da.
    - eğer 8 parçalı teybin neye benzediğini biliyor olsaydın...
    + biliyorum canım, rahat ol...
    - ama spotify dinliyorsun.
    + evet.
    - tekrar teşekkürler...
    + rica ederim...

bu sohbet daha iyiydi diye düşünürken, çalan şarkının sözleri araya girdi;

"üstümden sanki trenler geçti yine de el salladım"
    + allah belanı versin... insan dinliyor burada. aç 80's thrash metal playlistini aç acil amkun spotisi...

zor. ama imkansız değil... biraz daha susacağım ben.
  • sevdiğim birinin bana verebileceği en büyük cezadır..
  • herkes dünyayı kurtarırken kendi dünyanda huzura ermek.
  • konuşmamak susmak değildir. kendini toplumdan uzaklaştırmaktır, kendini kapatmaktır, kendine kapanmaktır nitekim içteki sesler hiç susmaz tek fark başkaları da değil sadece siz duyarsınız.
  • suskun kalinca tum sorunlari halledebilecegini sanan, belki de konussa aciklamakta zorlanacagi seyler olan, kacarak yok olmaya calisan, gun gectikce onun istedigi gibi onu unutmaya basladiginiz bunyenin yapacagi is.
  • yalnızlığın başlangıcıdır.
  • durduk yere aynı evde hatta aynı odada kalmak durumunda olunan kişi tarafınca uygulandığında asap bozan , tam anlamıyla işkence çektiren eylem.
  • kelimelerin anlamsızlığını farkedip sessizliği seçmektir. anlamayana davul da azdır zurna da ne de olsa.
  • "birini söylesem diğeri yarım kalacaktı. sen duydun mu sustuklarımı?"

oğuz atay
hesabın var mı? giriş yap