şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yazmaktan,konuşmaktan çekinilen kız. kafada “bu kızın yanında ben çirkin kalırım” “bu kıza benden çok daha yakışıklılar yazıyordur ben yazarsam beni umursamaz” düşünceleri hortum gibi gezer. çok kötü durumdur.
  • yazanın yada konuşanın kazandığı kızdır.
  • bu çekinme, korku hali ancak ve ancak konuşmaya başlayınca geçer. sonuca ulaşmak için içten ve gönülden konuşmanızı tavsiye ederim. herkesin hayatında en az bir kere olmuş kızdır.

tamamen gazla çalışan bir arkadaşımla kalabalık başka bir arkadaş grubumuzun yanına, bir bara gitmiştik. yan masamızda iki kız arkadaş oturuyorlar. arkadaşım güzel kadın görünce dayanamaz aşık olur. yine öyle oldu ve aklında kızla konuşma düşüncesiyle içmeye başladı. bana destek olun, gaz verin dirken bir yandna kıza bakıyor. neyse bizde gerekli gaz desteğini sağladıktan sonra bastı gitti kızın yanına. olunabilecek en kibar şekilde; afedersiniz lafınızı kestim ama ben sizi gördüm ve çok güzel olduğunuzu düşünüyorum, muhabbet edebilir miyiz dedi. kızcağız, sanırım türkiye' de böyle şeyler olabildiğini bildiğinden, teşekkür ederim ama erkek arkadaşım böyle şeyleri kıskanır diye cevap verdi. bizim duygusal aşık, sen belki de şuan onunla beraber olarak beni aldatıyorsun ve bende kıskanç biriyim dedi. ama bunu olabildiğini iyi niyetiyle, saf bir şekilde söyledi. kız kalakaldı, arkadaşı gülüyor. bir kaç saniye sonra kız teşekkür ederim çok naziksiniz diyebildi ve bizimkini gönderdi. mekandan kalkarlarken bizimkinin yanına uğradı ve iyi akşamlar diyerek gitti.

bence tamamen arkadaşımın iyi niyetinden, güzel yaklaşımından böyle oldu.
  • tamam bütün erkekler alfa olacak diye bir şey yok fakat sen çekindiğin sürece kaybedeceksin.

kadınlarla konuşmak neden bu kadar matah bir şey gibi geliyor ki? ya istediğin kadar çekingen ya da çirkin olabilirsin fakat bu kadın milleti çok değişik. bak doktoru da değişik, akademisyeni de değişik, ev hanımı da değişik. yani kimin nasıl dikkatini çekeceğini asla bilemezsin. ve o çok güzel dediğimiz kadınlar en çok yalnızlık yaşayan kadınlar. ilginçtir, o kadar çok talibi de olur ama bunların o değişik kafaları farklı olana yönelir. piç olmak gerekmiyor bir kadının dikkatini çekmek için, sadece biraz girişken ve sosyal olmak yeterli diye düşünüyorum. ayrıca kadınları gözünüzde bu kadar büyütmeyin, onlar da etten kemikten canlılar la. git konuş, tanış ve sevgili olmayı dene. ha red edilirsen ne mi olur? korkunu yenmiş olursun. sadece yapman gereken, bir daha yanından bile geçmemek, yazmamak vs. bu durumda kadın kişisi noldu şimdi? neden yüzüme bile bakmıyor diye tribe girecek ve belki bu sefer o size yanaşacaktır.

@kadınlar; biz erkekleri bu duruma siz getirdiniz, siz çekeceksiniz. kusura bakmayın :)
  • benim için kızların hepsi, yani eskiden öyleydi. öyle birşey olmuyor, çekiniyorsun, kafanda saçma sapan senaryolar kuruyorsun, kendini aşağılık ve özgüvensiz hissediyorsun, başka ne olabilir ki? ''çekinme, atla direk'' de demiyorum ama konuşmakla birşey kaybedilmez, eğer konuşmakla bir yere varamayacaksan da konuşmayı kesersin, yani nedenini söyleyerek bırakabilirsin, orası kişiye kalmış, konuşmaktan, insan tanımaktan zarar gelmez. hele karşıdaki kızken, saçmalasanız bile anlayışla karşılar muhtemelen.