şükela:  tümü | bugün
 • sinsi olmakla suclanabilesi kah cekingenlikten kah karizma kaygilarindan kah agir ol molla desinler mantigindan kah konusmay deger adam bulamamaktan konusmayan yerine gore dombili olabilen insan grubu.
 • (bkz: silent bob)
 • liselere başka bir okuldan nakil gelen, üniversitede ise yatay geçiş yoluyla gelen öğrencilerin ilk bir hafta (bu süre değişebilir uzalabilir kısalabilir hiç de olmayabilir) boyunca büründüğü kişiliktir.
 • cok akillidirlar bir filozofa gore. aristo, sokrates veya dekart idi bu sozu soyleyen. (bu ucunu hep karistiriyorum. hatta bunlardan ikisi ayni. onu bile karistiriyorum, o derece...)

  "demisler ki 'bir insanin akilli oldugunu nasil anlarsin?' filozofumuz 'konusmasina bakarim' demis. 'peki ya hic konusmazsa?' demisler. 'o kadar akilli insan yoktur ki' demis filozofumuz."
 • her daim "konuşkan insanat"a kıyasla prim vermiş olduğum varlıklardır. ancak konuşmamakla susmak arasında ciddi bir ekol farkı vardır. birinden seri konuşmacı, diğerinden ise seri katil çıkabilir. aman dikkat!
  "susma, konuşmadıkça sıra sana gelecek!" ??!!??..
  (bkz: söylemediklerimi sana biriktirdim)
 • hep sessiz bir insan olmuşumdur bugüne kadar. konu hakkında soru gelirse cevaplarım onun dışında gereksiz konuşmanın çok saçma bir şey olduğunu düşünüyorum. hatta bazen ortamlarda hayal dünyanda mı yaşıyorsun gibi sorulara denk gelebiliyorum. evet hayatın bokluğunu anladığım günden beri hayallerimde yaşıyorum.
 • boş beleş konuşmanın gereksiz olduğunu düşünüp kendi dünyalarında yaşayan insanlardır. milletin dedikodusunu yapıp kafa şişireceğine susmayı tercih eder mesela. ilgilenmediği şeylerin muhabbetini yapmayı anlamsız buluyordur çünkü.
 • öylesine bir konuşmada fenerbahçe başkanını biraz da dozunu kaçırarak eleştirdiniz diyelim. orada bulunan gerizekalılardan biri daha sonra tamamen fenerbahçeliler'in bir araya geldiği bir toplantıda yine karşına çıkıp senin adına konuşup senin galatasaraylı olduğunu söyledi. koyu fenerbahçeli olduğunu bilen arkadaşların bile seni o dakikada şüphe ile süzmeye başladılar. ne yaparsın?

  bu yargılama şekli çoğu insanı sessizliğe itiyor. insanın bir yaştan sonra şerefsizlikten çok aptallığa tahammülü kalmıyor. adnan kahveci'den övgü ile bahsetmeniz yüzünden özalcı, elektrik dağıtımının özelleştirilmesine karşı olmanız sebebiyle özal düşmanı, erozyon tehlikesinden bahsederken çevreci, nükleer santrallerin gereğini vurgularken çevre düşmanı ilan ediliyorsunuz. üstelik konuşmanızın yalnızca bir bölümünün ele alınmasıyla. soruyorum size, bu kadar aptalın arasında artık konuşmaya devam eder miydiniz?
  açıkladığın zaman da "ay pardon yanlış anlamışım". lan siktir git.
  bunu yanlış anlaşılma gibi basit iki kelimeyle niye kamufle edeyim sevgili sikilesi ağız?
  bütün işin gücün birilerini yargılamak, etiketlemek, isim takmak, kulp bulmak, açık aramak olduğu bir çağ susmanın en iyisi olduğu kararı aldırtıyor. kaçınız sırf egonuz yüzünden birisi üzerinden mizah yapmadınız lan amınakoduklarım, delikanlı gibi söyleyin.
  -ay ama ben doğruyu söylüyoruuum.
  e sen de siktir git bebeğim ya, valla. zaten atasözü de "ya doğru söyle ya sus" diyor değil mi? "ya hayır söyle ya sus" demiyor, tabi sen de haklısın. vallahi beni babaannemin 20 liralık tuşlu telefonu bozulur diye 25 yaşındaki torununa dokundurtmadığı küçük dünyasına götürün bırakın ya. saf, samimi yaşar gideriz. doğrularınızı sikeyim, yıldızlı göğe bakıp sessiz bir duman savururum. hayvanat bahçesini andıran bahçeli nezih evimde çorap kokularıyla yalnız yaşayıp ölür giderim. iyi böyle.

  edit: lan dur çok doluyum bu konuda, biraz daha yazacam. en nefret ettiğim soru nedir biliyor musunuz?
  bu --> "neden konuşmuyorsun?"
  lan yarram bi sus lan, bi sus tamam senin sikin daha büyük anladık.
  yahu bir insanın bütün hayatı boyunca konuştuğu tek şey "ufff göte bak, ortadaki benim, sağ çapraza bak, kadın ooo milf vuhuuuu mature, senin zevkin kaaankiiii" olabilir mi lan? kankini sikeyim, senin o gevşek ağzını sikeyim. benim mi içim geçti lan acaba... am am am am bu nedir lan?

  sonra neden susuyorsun? ananın amından susuyorum çok afedersin. çok sinirlendim. şu bakanları da açıklayacaklarsa açıklasınlar amınakoyim artık.