şükela:  tümü | bugün
  • zevzekligin, bosbogazligin, dombililigin onde gideni. iki sus be kardesim.
  • bos konusmak, ortam yapicam diye salakligini gizliyememek...
  • milletce mütemadiyen ustaca yaptigimiz eylem..
  • ilk kiz arkadasinizla ciktiginiz ilk randevuda cekingenlikten kaynaklanan sessizligi bozmak amaciyla da yapilir cogu zaman. tabi heyecandan kaskati kesilmediyseniz. *
  • canı çok sıkılan bir inasanın ya da ortamda çok kasılıp ne yapacağını bilemeyn bir insanın salak saçma konuşmasıdır.kimse birşey anlamaz ve ortam gerili.karşıdaki ne anlamadım die cevap verince konuşan kişi göt olur
  • sırf konuşma amacıyla girişilen konuşmalar kimi zaman ortamdaki insanın yogun muhabbet şevkine eşlik etme psikolojisiyle yapılır,ve bu psikolojide yapılan konuşmalar genelde konu ne olursa olsun konuşan kişinin fikirlerini onaylar niteliktedir.diger taraftan ilk etapta eşlik etmekteki isteksizlik kısa onay cümleciklerinin kurulmasına sebep olmakla birlikte arada bir isteksiz isteksiz ama zorlama bir gülümsemeyle uzun karşılıklar verilir.çok sıkıcı ve efor gerektiren bir iştir.
  • sinir oluyorum böyle laf olsun diye boş boş konuşan insanlara. sessizliği bozmak için falanda yaparlar. bırak kardeşim asap bozmaktansa mis gibi susalım. katlanamıyorum şalterler atıyor. kimse kırılmasın gocunmasın,küfrederim.
  • şahsen hergün herkesin yaptığı konuşma şekli olduğunu düşünmekteyim. nedense iki insan karşılaştığında br tür diyaloğa girmek için önce hep bariz şeyler söylenir * ( sen mi geldin kadar abartılı olanlarından çoktandır görüşmedik gibi daha normallerine kadar ), sonradan artık karşıya nasıl bir bilgi aktarılacaksa ya da soru sourlacaksa sorulur. işte bütün o bariz saçmalıklarda aslında konuşmak için konuşmaktır. bir nevi ısınma turu yani. direk konuya girmek, soru sormak kabalık olarak görülür içten içe. vakita kaybıdır tabi fazla pratik bünyeye de iyi gelmez asosyal yapar ama adettir, alışkanlıktır, vardır.