şükela:  tümü | bugün
 • sanıyorum emlak balonunun resmen patladığının ilanı olabilir.

  http://www.businessht.com.tr/…zde-20-indirim-karari
 • seçimlerden sonra sonumuz hayır olsun. kısa vadede piyasayı canlandırıp göz boyamak için o kadar saçma kararlar alınıyor ki. siz de buram buram ekonomik kriz kokusu alıyor musunuz ?
 • 2+1'ler

  1 milyon tl'den 800 bin tl'ye inmiştir hadi iyisiniz.
 • maliyeti 100 bin lirayı geçmeyecek daireleri 800 bin liraya satmaya çalışan, özellikle kdv den kaçmak için gyo kurup, insanları sömüren, iktidar yalakası şerefsizlerin darda olduğunu gösteren haber. temel döngüde yine hatalı biziz, kira fiyatlarına boyun eğen, atıp 90 metrekare daire alacağım diye 20 yılını çöpe atan ve kendini "yatırım yatırım ileride değerlenir" diye telkin edenler biziz. kusura bakmayın, o 20 yılı hiçbir şey amorti etmez arkadaşlar, yaşamaktan, insan olmaktan feragat ediyoruz. tuzu kuru zengin arkadaşlar anlamaz. kiracı, ucu ucuna geçinen, hayat denilince aklına savaş gelen vatandaşa da selam olsun. ne sikildik be...
 • "maliyeti 100 bin bunların ama" demek yanlıştır. zira evlerin maliyeti 100 bin falan değil.

  istanbul'da arsa fiyatları uçmuş vaziyette. hükümet bir şeye el atacaksa bu açgözlülüğe el atsın. arsalar deli pahalı olunca da oraya ev yapma niyetinde olan müteahhit kar etmek için mecburen üst kesime yönelik ev yapıyor. e ülkede de kaç tane üst kesim insan var allasen. onlar da ev al al nereye kadar? 1 milyonum olsa yunanistan'dan ev alır golden visa yı çakarım. insanlar da aydı artık duruma. arap bile buradan ev almak istemiyor.

  istanbul'da güzel bir semtte orta sınıfın alabileceği evler ise inşa edilmiyor, edilemiyor. sorun buradadır. o soruna inmek lazım.
 • gün gelecek, abi ne istersen ver yahu, diyecek adamlar %20 indirim yapmışlar. son enayileri de seçime kadar kandırın bakalım. çalın bakalım son kez insanların emeklerini, birikimlerini. arsa beton rantı ile insanları soyup soğana çevirdiniz. herkes kredi batağında çırpınıyor. işsiz kaldığı an birçoğu intihar edecek. neymiş evinin fiyatı iki katına çıkmış. o dediğin dünyada ucuz borç para bolken öyleydi. o devir kapandı, bitti. seçimden sonra satın bakalım o evleri istediğiniz fiyatlara da görelim sizin şu meşhur uyanıklığınızı. özellikle şu son birkaç yıl içinde kredi ile ev alanlara üzülmemek elde değil. hem ağır kredi ödeyecekler hem de aldıkları evleri balon fiyatlarla almanın acısını yaşayacaklar. neyse en azından yatırım için değilse sıkmayın canınızı, pahalı mahalı bir eviniz olmuş oldu. bu zor süreçte umarım insanlar kredilerini ödemeye devam edebilirler.

  bonus, bu rantçıların halini gördükçe böyle bir tepki verilir sanırım; https://youtu.be/gbqpifx0oek
 • dağ taş bomboş konutlarla dolu.
  üstelik yenisi de yapılmaya devam ediliyor son hız.
  mevcut stokları ya eritecekler ya eritecekler, yoksa batacaklar.
  bence ev almak için daha erken.
  yakında bunun üstüne daha ne indirimler gelecek allah bilir.