şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2+1'ler

  1 milyon tl'den 800 bin tl'ye inmiştir hadi iyisiniz.
 • maliyeti 100 bin lirayı geçmeyecek daireleri 800 bin liraya satmaya çalışan, özellikle kdv den kaçmak için gyo kurup, insanları sömüren, iktidar yalakası şerefsizlerin darda olduğunu gösteren haber. temel döngüde yine hatalı biziz, kira fiyatlarına boyun eğen, atıp 90 metrekare daire alacağım diye 20 yılını çöpe atan ve kendini "yatırım yatırım ileride değerlenir" diye telkin edenler biziz. kusura bakmayın, o 20 yılı hiçbir şey amorti etmez arkadaşlar, yaşamaktan, insan olmaktan feragat ediyoruz. tuzu kuru zengin arkadaşlar anlamaz. kiracı, ucu ucuna geçinen, hayat denilince aklına savaş gelen vatandaşa da selam olsun. ne sikildik be...
 • seçimlerden sonra sonumuz hayır olsun. kısa vadede piyasayı canlandırıp göz boyamak için o kadar saçma kararlar alınıyor ki. siz de buram buram ekonomik kriz kokusu alıyor musunuz ?
 • "maliyeti 100 bin bunların ama" demek yanlıştır. zira evlerin maliyeti 100 bin falan değil.

  istanbul'da arsa fiyatları uçmuş vaziyette. hükümet bir şeye el atacaksa bu açgözlülüğe el atsın. arsalar deli pahalı olunca da oraya ev yapma niyetinde olan müteahhit kar etmek için mecburen üst kesime yönelik ev yapıyor. e ülkede de kaç tane üst kesim insan var allasen. onlar da ev al al nereye kadar? 1 milyonum olsa yunanistan'dan ev alır golden visa yı çakarım. insanlar da aydı artık duruma. arap bile buradan ev almak istemiyor.

  istanbul'da güzel bir semtte orta sınıfın alabileceği evler ise inşa edilmiyor, edilemiyor. sorun buradadır. o soruna inmek lazım.
 • "... elmas, sektör olarak karlarını sıfırladıklarını söyledi..."

  en çok da buna güldüm.
 • en son iki ay önce ankara çukurambar'da 1+1, 50 metrekare için 465.000 tl fiyat vermişlerdi ki 2+1'lerin fiyatını sormadım bile.

  465.000'lik 50 metrekare bir şey %20 inse ne olur inmese ne olur?

  %20 indi diye koşup alacak mı insanlar gerçekten çok merak ettim.

  çok şükür bugün de zenginin malı züğürdün çenesini yordu.

  yine de üstteki arkadaşın temennisini yinelemek isterim.
  (bkz: beter ol beter)
 • "istanbul'da arsa fiyatları uçmuş vaziyette. hükümet bir şeye el atacaksa bu açgözlülüğe el atsın. arsalar deli pahalı olunca da oraya ev yapma niyetinde olan müteahhit kar etmek için mecburen üst kesime yönelik ev yapıyor."

  denmiş. e be kardeşim bu açgözlülüğü yapan zaten müteahhitler değil mi?

  bu adamların %95'i akp döneminde bu sektöre girip zengin olmuş kişiler değiller mi? bana mı sordular bu işlere girerken? memlekete faydası olacak bir üretim yapma şansları varken sıcak parayı tatlı görüp; sikilecek bu kadar güzel şehirler, yolunacak bu kadar güzel kerizler var mottosuyla öncelikle istanbul'un ve bütün memleketin amına koymadılar mı? her yeri parsellerken iyi hoş, artık parselleyecek arsa kalmayınca auuww, sanki halk olarak müteahhitlere zorla ev yaptırıyoruz aq.

  her şey müstehak bunlara, inşallah 10 sene sonra çin'deki gibi sıfırdan yapılıp hiçkimsenin oturmadığı terkedilmiş şehirler bölgeler oluşur türkiye'de. zerre umrumda değil. müteahhitlerin de hepsi dilenci olsun, gram üzülürsem şerefsizim.
 • dağ taş bomboş konutlarla dolu.
  üstelik yenisi de yapılmaya devam ediliyor son hız.
  mevcut stokları ya eritecekler ya eritecekler, yoksa batacaklar.
  bence ev almak için daha erken.
  yakında bunun üstüne daha ne indirimler gelecek allah bilir.
 • "hadi,emlak fiyatları %20 gerilemişken bunu kampanya yaptık gibi gösterelim." ilanıdır.
  yersen?
  artık yemiyor.
  hayır! akıllanmaktan degil,para yok.
 • sanıyorum emlak balonunun resmen patladığının ilanı olabilir.

  http://www.businessht.com.tr/…zde-20-indirim-karari