şükela:  tümü | bugün
  • 01.06.2020 tarihinde kamu bankalarında sıfır konutlar için 0.64, ikinci el konutlar için de 0.74 faiz oranlı konut kredisi kampanyası başlatılmıştır.

iş bu kredi oranlarından faydalanabilmek adına, önceden daha yüksek faiz oranıyla konut kredisi çekmiş olan müşterilerin cimer kanalı ile başvuru yapması, resmi bir talep oluşturulması noktasında önemlidir.

eğer yeterince talep oluşursa devlet bu talebi göz ardı edemeyecektir..

mevcut kampanyadan daha önce kredi çekmiş olmak suç mudur? aynı avantajlardan herkesin faydalanması gerekir.

(bkz: bir elin nesi var iki elin sesi var)

hadi sözlük ahalisi, pamuk eller klavyelere. gücümüzü gösterelim..

edit: merhabalar değerli yazarlar.

öncelikle belirtmek isterim, çoğunlukla aldığım güzel mesajlarınız için çok teşekkür ederim, olumsuz yorum yapanların da canı sağ olsun ne diyelim.

hatırlatmakta fayda var, talep ettiğimiz yapılandırma yeni icat ettiğimiz bir şey değil, bankacılık sektöründe sürekli yapılan, evvelden defalarca yapılmış bir uygulama.

eğer talebimizi haklı görür ve bizi de bu düşük faiz oranından faydalandırırlarsa minnet duyarız, faydalanamazsak da yapacak bir şeyimiz yok. istemek bizden takdir onlardan artık.. kendiliğinden olmasını beklemektense, talep edip işi somuta dökerekten aksiyon alınmasını daha doğru buldum açıkçası. bu yüzden topluca böyle bir istekte bulunulması mutlaka daha farklı bir etki oluşturur düşüncesiyle bu başlığı açtım.

cimerden başvurunuzu yapmak için link: cimer
    isterseniz e-devlet'e girip oradan cimer'i seçerek de başvuru işleminde bulunabilirsiniz. ben cimer başvurum esnasında bu konuyla en ilgili kurumun bddk olduğunu düşünerek bddk'dan talepte bulundum. sizler size daha mantıklı gelen kurumu seçebilirsiniz, belki benim gözümden kaçmış olan başka bir kurum olabilir. ayrıca dilerseniz bankanıza da ayrıca talepte bulunabilirsiniz. ben en etkili talebin cimer yoluyla olacağını düşünüyorum.

yapılandırma sonrasında tahminen karşılaşılacak refinansman hesabı için link: refinansman hesaplama

ayrıca, benim cimer'e gönderdiğim metni talep eden çok yazar arkadaşımız olmuş. buyrunuz

ben kendi meramımı kendimce açıkladım oraya yazdığım yazıda, sizler de kendi metninizi meramınızı anlatın lütfen.

son olarak, kimseyi ayırmaksızın herkesin, hepinizin işi gücü rast gitsin.
  • destekledigim taleptir.
  • kredi refinansmanı müşteriler için bir haktır. yakında bu oranların müteahhitler için mi yoksa gerçekten vatandaşlar için mi yapıldığını bu durumun sonuçlarına göre değerlendirebilirsiniz.
  • is bankasi'ndan 1.17 den kullandigim kredi icin yapmak istedigim talep
  • (bkz: borçların yapılandırılması) (bkz: ceza affı) daha neler neler..

ayrıca geçmişte kredi cekerek o dönem icin paranın zaman değerini alıyorsunuz.
    hemde evin o zamanki kur vb. fiyatlarına bakılarak..
    o zaman almadıgınız taktirde şuan ki faizlerle o evi belkide ben belkide bir başkası alacaktı sonuç olarak yapılandırılmasının ne kadar adaletli olucağıda bir soru işaretidir.

ancak devlet şayet halkı desteklemek istiyorise başım gözüm üstüne gözlerimin yaşı yön degiştirir , sevinirim..
  • altı ay önce ziraat bankasından ,99'dan konut kredisi çekerek büyük aptallık etmişim. taksit ödemelerimden %25 civarı zararım var her ay, yapılandırma gelmediği sürece.

ziraat bankası kulağının üstüne yatmış, ıslık çalıyor. şu an kamu bankalarının bu yaptığı, daha doğrusu yapmadığı refinansman hak yemektir. özel bankalar bile yapılandırma yaptı, üç maymunu oynayarak kurtulamazsınız.
  • hep destek tam destek dediğim taleptir.
  • 0.99 a düştüğü zaman yapılandırma 1 hafta sonra başlamıştı, inşallah aynı durum olur
  • .98 den aldık 12/2019 da.

şimdi aynı rakamı alsak 30k fark ediyor geri ödemesi. (lehte)

ama o gün 215 e alınan evi bu gün 250 ye alalım desek.

o dönem usd 5.94 civarıymış.

şuan 6.82 civarı totalde bir fark yok gibi.

bu arada katılım bankaları yapılandırma yapmıyor o golü yedik maalesef.

edit. bir arkadaşa hatırlattı ben de eklemiş olayım.

refinansman yapılabilir bu durumda ben de yapacağım tabiki.
  • başka başlıkta yazmıştım, aynısını ifade edeyim:
    bankalar yapılandırmamak için kırk takla atıyor hatta dava bile açsanız kaybediyorsunuz. 2016 mayısında kredi çektik. darbe, ohal derken faizler düştü. bankaya gittik reddetti. biz de dava açtık. hakim yapılandırma için olağanüstü koşullar olması lazım deyip bizi yolladı:) karşı tarafın avukat ücretini ödediğimizle kaldık.