• (bkz: yav he he)
  • kesinlikle el atılması gereken olaydır. yüksek faizden kredi çekmiş insanların suçu ne? zaten yeterince faiz ödemiş bir müşteri için güncel faiz oranıyla yapılandırma bir çok kişiyi rahatlatacaktır. bankaların bu konuda esneklik göstermeleri gerekmektedir. nasıl olsa her halükarda kazanan banka.
  • eğer devlet halk için yapmışsa bu kampanyayı ki öyle!yapılandırma için de bir duyuru yapılacaktır.kesinlikle birkaç ay önce daha yüksek faiz oranıyla kredi çeken de yeni faiz oranlarından yararlanmalı.desteklediğim kampanya.umarım en kısa zamanda somut bir adım atılır ve yüksek orandan kredi çeken tüketici de rahat bir nefes almış olur..
  • taksitle aldığınız beyaz eşyanın fiyatı düşünce firmadan yeni fiyat üzerinden düzenleme talep edebiliyor musunuz?
    faiz oranları artsaydı ve bankalar yapılandırmayı müşteriye sunsaydı hangi tüketici kabul ederdi?

kredi kullanırken bir sözleşmeye imza atıyorsunuz, dönemin şartlarına göre faize onay veriyorsunuz sonra düşünce yapılandıralım diye baskıya başlıyorsunuz sizce bu durum bankalar açısından nasıl ilerliyor? darbe olur faizler düşer müşteri bankadan yapılandırma ister, virüs olur erteleme ister, ekonomi geriler faiz oranlarında düzenleme ister ama özel bankalar kâr odaklı kuruluşlardır, böyle bir düzenlemeye gidilse dahi kârını misliyle alacaktır bu talepler hiçbir zaman tüketiciyi korumak amacıyla onaylamıyor bunu anlamanız lazım, corona virüs kapsamındaki 3 aylık ertelemelerle bankaların elde ettikleri kâr akıl dışı, olan yine müşteriye oldu.
  • gerçekten entryleri okudukça şaşırıyorum. müteahhitleri koruyan devleti eleştirip sosyalist takılan yazarlar ödeme kolaylığı isteyen vatandaşlara sallıyorlar...

ben bu krediyi çektiğimde maaşımdan kalan parayla karnımı doyurabilirken şimdi meyve sebze alırken bile iki kez düşünüyorum. devlet keşke şirketleri/müteahhitleri koruyacağına bizi korusaydı diyoruz ona da karşı çıkıyorsunuz. fesatsınız gençler...
  • hali hazırda 3 yıldır ev kredisi ödüyorum, 0.95'ten almıştım. yapılandırma olsa süper olur bir jest olur, uzun vadede kendilerine bağlı bir müşteri kazanırlar, ancak olmazsa da kimsenin buna mecburiyeti olduğunu düşünmüyorum.

bireyler risk-fayda değerlendirmeleri ile kendi kararlarını verirler. o vakit uygun gelmiş almışsın, sonrasında faiz artabilir de azalabilir de. bugün bir araba alsan, hasbelkader olur ya hemen bir gün sonra kurlar düşse, araba fiyatları da inse, para iadesi mi talep edeceksiniz?

sözleşmeye imza atmışsın, risk değerlendirmeni yapmışsın, kendince mantıklı kararını vermişsin. madem faiz uygun değildi, neden sözleşmeye imza atıyorsun? kafana silah dayayıp imza mı attırıyorlar, ev mi aldırıyorlar?

ülkenin her yanından pislik akıyor, her köşede dolandırılma ihtimaliniz var, ama maalesef bu, onlardan birisi değil.
  • konut kredisi çektiğinizde ödediğiniz taksitlerin büyük bir bölümü ilk yıllarda faiz olduğu için yapılandırmak istediğinizde bankanın işine gelecektir. size mevcut krediyi kapatıp yeni kredi çektirmeye çalışacaklardır. yani ödediğiniz faizler bir nevii gitmiş olacak. aldığınız konutu aile içinden birisine satmak istemeniz ve o kişinin kredi çekmek istemesi durumunda da illaki bir engel çıkaracaklardır. yani banka az da olsa kar yapmayacağı birşeyi babasının hayrına yapmaz.
    çalışamayacağım için ziraat bankasındaki kredimin ertelenmesi talebinde bulundum sağolsunlar 3 ay erteleme için 450tl civarı bir fark yansıttılar. hiç ödeyemeyip kara listeye girmektense mecbur kabul ettim. denize düşen yılana sarılır misali.
  • büyük baş akp müteahhitlerini koruma kollama, akp çetesine gidecek haraçları temin etme düzenlemesidir.
  • 350 bin tl borcum ile katıldığım talep, yaparsanız kıyak olur valla ne diyeyim. 300-500 aşağı öderiz heralde on numara olur, devlet babalığını yapsın evlat borcuna sahip çıksın hulooooo
  • arkadaşlar bddk nın e-şikayet sitesinden başvuru yaptım,ardından cimerden bddk üzerinden talepte bulundum.yapın destek olun sizde bu sürece katkıda bulunun.

not: kredi tarihiniz,faiz oranı,toplam kredi,banka ve şube bilgileriyle talebinizi iletin.
hesabın var mı? giriş yap