şükela:  tümü | bugün
  • müteahhitlerin konut satışları için aldıkları karar. 25 yaş üstünü ev sahibi yapmak için gövdelerini taşın altına koymuşlar.

--- spoiler ---

bu amaçla 30 günlük bir kampanya yapıyoruz. peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim kararı aldık. bizler için büyük bir rakam, büyük bir özveri. gerçekten gövdemizi taşın altına koymuş oluyoruz. bu indirim, aylarca sürebilecek bir indirim değil. elimizdeki tüm konutları da bu şartla satma şansımız yok. neredeyse kârlarımızı sıfırlıyoruz. temel hedefimiz, toplumun orta kesimini, 25 yaş üstü kesimini konut edinebilir hale getirmek” dedi
    --- spoiler ---

http://www.hurriyet.com.tr/…a-dev-kampanya-40837926
  • eski fiyattan satamiyoruz alan yok demiyor da bikbikbik.
  • en kral dairenin maliyeti 80 bin turk lirasi hadi abarttim 100 bin lira olsun. daire basina 20 bin lira da arazi parasi ekliyorum (ki bence bu bile yuksek). hadi izni, carti curtu 20 binlira daha ekliyorum. sonra adama da daire basina 50 bin lira kar yaziyorum. herseyi abartarak yazdim ettim gittim toplam ne etti ?

190 bin lira. peki bu abiler tas altindaki govdeleri ile sizden ne isteyecekler ? 500 bin lira.
  • söz konusu 3 derneğin firmalarının türkiye'deki yeni konut üretiminin yaklaşık %2'sini karşıladığını bildiğimizden dolayı çok da şey olamayacak kampanyadır.zaten bu adamlara peşin verecem %30 kır desen 1 senedir kırıyorlardı.şimdi tutmuş artistik yapıyorlar.
    satış ofisine git 400 lük evi 320'ye çektik derler.sen deki 280'e anlaşalım ahanda paran. 290 a el sıkışırsınız.
    yatırım tavsiyesidir.
  • zaten olan bir olay. parayı gösterin yeter ki, 800 binlik daireyi 550’ye bırakıyorlardı. reklamlarını yapmışlar, yoksa yeni birşey yok.
  • beş yüz bin liraya 1+1 satan esnafın halka lütfudur.
  • dolardan fazlasını kazanabilen millet nakitin altın olduğu bu dönemde altını betonla neden takas etsin ki ?

hepimiz donanım haber ölücüsüyüz, tabelaya %20 yazıldıysa %40 dan aşağı almayız
  • bütün kârlarından vazgeçmişler. pek inandırıcı gelmedi.
  • avrupa konutları firmasından beklediğim indirim