şükela:  tümü | bugün
  • bir konuda tespit 'çıkaracakların' en temel donanımlarının eksik olmasına takılan haklı güruhtur.
  • şimdi gelecekler ve "noktalardan sonra boşluk bırakmamışsın bık bık bık" ötecekler benden demesi dediğim konu. vaziyet alın (nokta) hatta n-o-k-t-a.

edit: bana da geldiler özelden "cümle sonuna nokta koymamışsın cahil" diyerek. yaktın başımızı başlık sahibi senin yüzünden fırça yedik iyi mi?
  • bir taneside benim pesime takilmis olandir. hem yazar, hemde özelden. de ayri yazilırmiş, siktir ordan.
  • başlık açmak bir sunum gibidir. ne sunulduğundan ziyade nasıl sunulduğuna dikkat edilmesi gayet doğaldır. ben bu sözlükte "aha bomba gibi bir haber buldum, ilk ben paylaşayım, favları götüreyim" mantığıyla aceleyle açılmış ne tiksinç başlıklar gördüm. adam başlık açmamış yeni bir dil keşfetmiş.

yanlış başlık açanları uyaran yazarları taşlamak yerine "yieaa modlar el atsın şu başlığa ekieki" diyen yazarları taşlayalım.
  • ikinci gruptan sayılırım ama nolur siz de soru ekleriyle bağlaç olan de da'yı doğru yazın en azından yav göz kanatıyorlar lütfen temel dil bilgisinin kimseye zararı olmaz öğrenelim öğretelim

--- spoiler ---

temel dil bilgisi

soru eki olan “mi, mı, misin, mısın... vs" bunlar daima ve daima ebediyen ayrı yazılır, asla katiyen birleşik yazılamaz.
    örn: orada mısın?

bağlaç olan “de, da" ve bulunma hali belirten “-de, -da"

eğer bir konuya dahil olma anlamı taşıyorsa “de, da" ekini kelimeye ayrı yazıyoruz.

eğer bir yerde bulunma anlamı taşıyorsa birleşik.

örn1: ben de oradaydım.
    örn2: kitabını bende unutmuşsun.

güzel türkçemizin evveliyatının sikilmediği günler dilerim.

--- spoiler ---
  • (bkz: herbokolog)
  • noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırak, it.
  • affınıza sığınarak belirtmek isterim ki, ''sülükler'' şeklinde nitelendirilmeleri kesinlikle haksızlıktır ve bir o kadar da ayıptır. onları eleştirmek yerine, söyledikleri doğruları öğrenip bu durumu lehine çevirmek daha insancıl ve akıllıca olacaktır. sonuç olarak adam senin iyiliğine bir şey söylüyor yarraam.

oha sona doğru gaza geldim.
  • cahil kalmak için çırpınan yazarları ortaya döken başlık.
    konu imladan bağımsız olabilir mi be kör cahil. ilkokulda öğretilen en basit imla kurallarını kazık kadar adamlara hatırlatmak bile utanç verici, adam gelmiş hatasını düzeltene sülük diyor.
    hata sende değil yazar kardeş. hata dürüm yemekten başka bir şey bilmeyen kanzukta!
  • misal çorba kasesinden rakı içen orospu çocuklarını görünce de içkiye değil sunuma takılırlar bunlar. sonsuz adet örnek verilebilir, kravatını boynuna değil de beline takmış dalyarakları, yemeğini anayemek-tatlı-çorba sırasıyla yiyen bok ağızlıları, buzdolabını mutfağa değil de küçük tuvalete koyan sikkafalıları vb. görünce de rahatsız olacaklarından eminim.

bırak içsin orospu çocukları nasıl istiyorlarsa, ister tabaktan içsin ister at yalağından içsinler, sen sıkma canını dediğim adamdır.