şükela:  tümü | bugün
 • ısının genleşerek hareket ettiği bildiğimiz fırınlardan farklı olarak ısının bir fan yardımı ile yemeğin her tarafına eşit olarak yayılması prensibi ile çalışan fırın tipi.

  daha düşük ısılarda daha hızlı pişirmesi yüzünden restorantlarda falan kullanılır. küçük boyutları yüzünden konveksiyonel/mikrodalga fırın kombinasyonları ayrıca yer sorununa da iyi gelir.

  üstelik ızgara falan yapması da cabası. hazır ayarları ile bir biftek olayı vardır ki bunların: bal nedir ki şeker nedir ki
 • içerisinde bulunan bir kısımda üretilen ısıyı, bir fan vasıtası ile pişirme kısmına hava ile yönelterek pişiren fırın.
  istenilen ısı derecesine ve süreye ayarlanabilir, buharlı sistemli olanları da mevcuttur. hatta artık neredeyse her mutfakta akıllı olanları bilenem var. yani otomatik pişirme programları yüklü bulunan ve kendi kendisini yıkayabilenleri...
  bu fırınların çalışma prensipleri sayesinde ısının daha etkili olması sağlanır. pişirilen ürün kendi öz suyunu muhafaza edebildiği ve ürünün her tarafı dengeli piştiği için daha lezzetli ve istendik pişirmeler gerçekleşir.
  gastronom uyumlu tepsilerle pişirme gerçekleştirebildiğinizden mutfakdaki diğer ekipmanlarla da oldukça uyumludur ve kapasiteleri de türüne göre değşir ama küçümsenmeyecek nicelikte ürün pişirebilirler.