şükela:  tümü | bugün
  • şehirlerarası yollarda bir kamyonun arkasına biriken birsürü arabanın olması durumu...
  • ticaret için beraber giden tüccarların oluşturduğu grup...
  • kervan'ın denizde de gidebilen versiyonu.
  • kısaca, trafik kazası.

kaza olmadan araba yogunlugunun azaldıgı tesbit edilememiştir.
  • muhtar adayların yerel seçimlerde gerçekleştirdikleri eylem, hele bir de sunroofu olan bir arabadaysa muhtar adayı o zaman şenlik var demektir.
  • convoy diye süper film vardı.
  • ağır ve hafif ticari araç dergisi.
  • düğün, asker uğurlama, şampiyonluk kutlama gibi ulvi amaçlarla biraraya gelmiş bireylerin motorlu taşıtlarını birbirlerinin peşi sıra sürmesi eylemi. bu eylem esnasında uyulması gereken temel kurallar milletin beynini şişirecek korna senkronizasyonunu kurmak ardından vasıtalardan dışarıya sarkmak ve anlamsız tezahuratlar yapmaktır.
  • tanrı olsam, konvoy oluşturup da akşama kadar kornalarıyla kafa siken, trafiği allak bullak eden, huzur bırakmayıp bunu kültür diye kutlayan insanların arabalarına teker teker şimşek gönderirdim. hele ki o yan aynaya bağlanan havlu zımbırtısı için fındık lahmacun ebatında bir şimşek daha yollar, işimi sağlama alırdım. eski nokia'lardaki yılan oyunu gibi sürekli uzuyor konvoy, eni boyu belli olan ilçede hareket edecek alan kalmayacak ona korkar oldum. konvoyun başı, sonuncu arabanın bagaj kapağına bakıyor. en fazla 6 piksellik boş yer kaldığından, çıkıp da bira alamıyorum marketten.

olası askerlik konvoyumda, diğer insanlara bu rahatsızlığı vermemek için araç olarak koyun düşünüyorum. ses çıkarmayan pırıl pırıl hayvanlar; kim katılmak istiyorsa koyunuyla gelsin, adet yerini bulsun diye kulağına da havlu bağlasın. yol tutuşları da çok kötü değil, hızlı gitmediklerinden tehlike arz etmezler. babam en önden motoruyla gider, ben veliaht prens olarak irisinden bir koyunla takip ederim. akrabalar ve arkadaşlar da hemen ardımdan gelir, süvari birliği gibi caddelerde dolaşırız. caddeler yetmez ise, tüm çayırlar bizim. koyun kervanının asi lideri gibi tepelere sürerim küçükbaşımı. ne bir korna sesi yankılanır bu bakir topraklarda, ne de en ufak bir kaza yaşanır.

gelin alma diye bir olay var, ona da konvoyla gidiyorlar. alınacak gelin sayısı: 1. giden insan sayısı: 368. kesinlikle bazı şeyleri anlayamıyorum.
  • bir armatorluk sirketi, konvoy denizcilik