şükela:  tümü | bugün
  • larende caddesi macır pazarında bulunan müze. eserlerin numaralandırılması ve bilgilendirme açısından eksikleri var. görevliler müzenin taşınacağını ve yeniden yapılanmaya gidileceğini söylediler. hayırlısı.

    konya etnografya müzesi'nin 200 metre kadar berisindedir.
  • muhteşem lahitler barındıran eski müze. çalışanları oldukça yardımsever ve güler yüzlü insanlar. müzede bulunan lahitler hakında daha detaylı tanıtıcı bilgi verilse harika olur. lahitleri yapan ustaların önünde saygı ile eğilmemek mümkün değil. lahitlerde çok ince bir işçilik ve kusursuz bir kompozisyon var.
  • bugun elimi kolumu sallayarak girdiğim, müze içerisinde ve dışarısında hiçbir görevli görmediğim müze. çocuklar lahitlere tırmanıyordu müze içerisinde. bugüne kadar gördüğüm müzelerde değerli lahitlerin hepsi insanların fiziki temasını engelleyecek şekildeydi ama bu müzede öyle değil. müze bahçesinde de çok değerli eserler var. müze bahçelerinde genelde daha az değerli eserler olur ama sanırım yer yokluğundan burada bahçede çok güzel lahitler, heykeller var. özetle eser kalitesi olarak beklediğimden iyi ama onun dışında bir çok açıdan başarısız bir müze.
  • istanbul arkeoloji müzesi (1899)’nden sonra türkiye’nin en eski ikinci arkeoloji müzesidir. müzede neolitik çağ, erken tunç, orta tunç (asur ticaret kolonileri), demir (frig, urartu) klasik, hellenistik, roma ve bizans dönemine ait eserler sergilenmektedir.çatalhöyük el izi bu müzededir.

    lahitler,çatalhöyük bebek iskeleti